A3 Haber

Milli Eğitim Bakanı duyurdu: Müfredata yeni ders ekleniyor

Milli Eğitim Bakanı duyurdu: Müfredata yeni ders ekleniyor

Milli Eğitim Bakanı duyurdu: Müfredata yeni ders ekleniyor
Ağustos 05
17:45 2022

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, müfredata “Kültür Tarihi” dersinin ekleneceğini duyurdu.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kadıköy’de bulunan İstanbul Atatürk Fen Lisesi’nde Erhan Afyoncu Kütüphanesi açılış töreninde açıklamalarda bulundu.

Müfredatla ilgili çalışma yapıldığını ve “Kültür Tarihi” dersinin ekleneceğini söyleyen Özer, “Atmış olduğumuz her bir adımı birleştirecek olan ama öncelikle okul yönetiminden başlayıp öğretmenlerin Kültür Tarihi ile tanışacakları, zenginleşecekleri bir alan oluşturmak adına önemli bir adım atacağız. Bunun hazırlıkları bitmek üzere. Eğitimleri tamamladıktan sonra müfredatımıza inşallah Kültür Tarihi dersimizi kazandırmış olacağız” bilgisini verdi.

Özer, şunları söyledi:

  • Meslek liseleri nerelere geldi. Akademik olarak başarılı öğrencilerin yüzde 1’lik başarı diliminden öğrenciler meslek liselerini tercih etti. Üretim kapasitesi arttı, ihracat yapmaya başladık. En önemli adımı ise mesleki eğitim merkezlerinde attık. Bir adım daha atacağız. Bunu ilk defa açıklıyorum. Kültür Tarihi ile ilgili bir ders çalışmamız var. Yeni bir müfredat oluşturma çalışmamız var. Atmış olduğumuz her bir adımı birleştirecek olan ama öncelikle okul yönetiminden başlayıp öğretmenlerin Kültür Tarihi ile tanışacakları, zenginleşecekleri bir alan oluşturmak adına önemli bir adım atacağız. Bunun hazırlıkları bitmek üzere. Eğitimleri tamamladıktan sonra müfredatımıza inşallah Kültür Tarihi dersimizi kazandırmış olacağız.

About Author

Ege

Ege

Related Articles

TÜM HABERLER