A3 Haber

Soylu kahkaha emojisiyle video paylaştı: Meral Akşener mumyaya benzetildi!

Soylu kahkaha emojisiyle video paylaştı: Meral Akşener mumyaya benzetildi!

Soylu kahkaha emojisiyle video paylaştı: Meral Akşener mumyaya benzetildi!
Ağustos 06
10:18 2022

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in mumyaya benzetildiği bir video paylaştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gece yarısından sonra sosyal medya hesabından paylaştığı video ile eski İçişleri Bakanı ve İYİ Parti liderini hedef aldı.

T24’teki habere göre; Soylu, uyuşturucu polemiğinde kendisini eleştiren Akşener’e, İYİ Parti Gençlik Politikaları tarafından hazırlanan “dinozorlar” videosuna karşılık hazırlanan “mumya” animasyonunu paylaşarak yanıt verdi. Soylu paylaşımına kahkaha emojisi ile “Dinazorlara aslında birer ‘mumya’ olduklarını hatırlatmışlar” notunu düştü.

İYİ Parti’nin “Dinozor” videosuna, mumyalı yanıt 

Süleyman Soylu, Twitter’da Akşener’i merkeze alıp tüm muhalefeti eleştiren ve ‘darbecilikle’ suçlayan bir animasyon video paylaştı. Söz konusu videoda İyi Parti Gençlik Kolları’nın gündem olan “Dinozorlar” isimli videosu tiye alınarak “mumyalar”dan bahsediliyor. Soylu, “dinozor” kelimesini “dinazor” diye yazdığı paylaşımında, “Bu gençler bir başka ‘Dinazor’lara aslında birer ‘mumya’ olduklarını hatırlatmışlar” dedi.

Mumya filmine “shop”

Videoda Akşener ve Fethullah Gülen’in yüzlerinin 1999 yapımı ‘Mumya’ filmindeki bir ayin sahnesine ‘şoplanması’nın yanı sıra Soylu’nun ve AKP’lilerin sık sık muhalefet hakkında dillendirdikleri söylemler yer alıyor. Akşener, 15 Temmuz 2016 darbe girişimiyle bağdaştırılırken İYİ Parti ve CHP’li vekiller çeşitli suçlamalarla hedef gösteriliyor.

Akşener ve Soylu arasındaki uyuşturucu polemiği ne? 

Öte yandan Soylu ile Akşener arasında “uyuşturucu” polemiği de sürüyor. Akşener 28 Temmuz’da uyuşturucu kullanımıyla ilgili şunları demişti: “Bir ülkede uyuşturucu pahalıysa bilin ki görev yerine getirilmektedir. 100 liraya uyuşturucu satılıyorsa bu ülkede, o zaman bu uyuşturucu ucuz demektir ve bu ülkenin içine giriyor demektir ve bazıları da görevini yerine getirmiyor demektir.”

Bunun üzerine Soylu, Twitter üzerinden Akşener’e şu sözlerle tepki göstermişti:

  • Meral hanım; siyaseti yanlış öğrenmişsiniz, bunda bizim de payımız var. Uyuşturucuda tarihin en güçlü sonuçlarını alıyoruz. ‘Başbakan olacağın’(!) 15 Temmuz sonrası, uyuşturucu ölümleri 941’den, 2021 sonunda 270’e düştü. Tarihin en büyük uyuşturucu yakalamalarını yapıyoruz. Uyuşturucunun kökünü kurutacağız… Meral hanım; Oturduğun büyükelçilere batının halini bir sor. Ha unutmadan, stajyer bakanlığın döneminde kaptagonu iyi bilirdin. Kaç liraydı sahiden?

“Soylu’nun iddiasına göre 2016’dan önce uyuşturucuyla mücadele edilmemiş” 

Akşener ise dün Yalova’da esnaf ziyareti sırasında genç bir yurttaşın uyuşturucuyla mücadeleye ilişkin sorduğu soruya verdiği yanıtı Twitter hesabından paylaştı. İYİ Parti lideri, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı da etiketlediği videoda şunları söylüyor:

  • Ben sayın Soylu’nun o tweetlerine cevap vermemiştim. Siz şimdi dürttüğünüz için cevap vereceğim. Sayın Soylu diyor ki; ‘Uyuşturucuyla mücadele 2016, 15 Temmuz sonrası.’ Peki, AK Parti iktidarı 2002’de başladı değil mi? Sayın cumhurbaşkanımız o zaman başbakanımız mıydı? Evet. Demek ki bütün o süreç içerisinde katiyetle sayın Soylu iddiasına göre sevgili yavrucuğum, uyuşturucu mücadelesini bu arkadaşlar yapmamış. Şimdi ben sayın cumhurbaşkanına, sayın Erdoğan’a soruyorum; Süleyman Soylu’nun dedikleri doğru mudur? Captagon’la ilgili mevzuya girin, Google’a sevgili kızlarım. Kimin zamanında olduğunu anlarsınız. O ilgili kişi de şu anda sarayda. Tamam mı canım. Bak hiç bu cevapları vermeyecektim, sordunuz veriyorum şimdi. İyi ki de sordun.

About Author

Ege

Ege

Related Articles

TÜM HABERLER