A3 Haber

25 yıl sonra ortaya çıkan cinayet: Cesetleri bulmak için kazı çalışması başlatıldı

25 yıl sonra ortaya çıkan cinayet: Cesetleri bulmak için kazı çalışması başlatıldı

25 yıl sonra ortaya çıkan cinayet: Cesetleri bulmak için kazı çalışması başlatıldı
Ağustos 07
15:24 2022

Kahramanmaraş’ta 25 yıldır kayıp olan biri kadın iki kişinin cinayete kurban gittiği anlaşıldı. Tek katlı bir evin bahçesine gömüldüğü belirlenen cesetleri bulmak için kazı çalışması başlatıldı. Cesetlerden biri bulundu.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü, 25 yıl önce haklarında kayıp başvuru yapılan biri kadın iki kişinin cinayete kurban gitmiş olabileceğini belirterek özel bir ekip kurdu. Özel ekip, iki kişinin cinayete kurban gittiğini ve Dulkadiroğlu ilçesi Balcalı Mahallesi’ndeki tek katlı bir evin bahçesine gömüldüğünü belirledi.

İki kişinin ismi açıklanmazken, cinayet ile ilgili bir kadın gözaltına alındı.

Şüpheli kadın, savcı ve polisler eşliğinde tek katlı evde yer göstermesi yaptı. Polisin yardımı ile yürüyebilen kadın, daha sonra emniyete götürüldü. Şüpheli kadının gösterdiği yerde iş makinesi ile kazı çalışması başlatıldı.

Cesetlerden biri bulundu

Kahramanmaraş’ta 25 yıl önce kaybolan ve öldürülüp gömüldükleri belirlenen iki kişinin cesetlerini bulmak için başlatılan kazı çalışmaları devam ederken, olay yerine arkeologlar da çağrıldı. İş makinesi, toprağın yüzeyini aldıktan sonra arkeologlar tarihi eser arar gibi ceset aradı. Yapılan çalışma kapsamında, üzerinde çürümüş kadın elbiseleri yer alan kemikler bulundu. Havanın kararmasıyla birlikte ekipler, çalışmalarına ara vererek olay yerinden ayrıldı. Diğer cesedin bulunması için kazı çalışmalarının yarın sabah devam edeceği öğrenildi. (DHA)

About Author

Hande Turan

Hande Turan

Related Articles

TÜM HABERLER