A3 Haber

AKP’li kadının sokak röportajı gündem oldu: “Pirince bulgura makarnaya zammı İmamoğlu yapıyor”

AKP’li kadının sokak röportajı gündem oldu: “Pirince bulgura makarnaya zammı İmamoğlu yapıyor”

Ağustos 09
12:27 2022

Sokak röportajında konuşan bir kadının “İmamoğlu pirince bulgura makarnaya ete ona buna zam yapıyor” şeklindeki sözleri sosyal medyada gündem oldu.

İstanbul Bakırköy’de yapılan bir sokak röportajında AKP’li bir kadının, ekonomik krizden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu sorumlu tuttuğu görüntüler sosyal medyada gündeme oturdu. İmamoğlu’nun ‘Erdoğan düşürmek için’ pirince bulgura makarnaya ete zam yaptığını savundu.

Kanal Dünya isimli YouTube kanalına konuşan kadın, ekonomik krizin “düzeleceğini” iddia ederek, “Düzelir. Cumhurbaşkanımız düzeltecek” dedi. “Bu duruma getiren kim?” sorusuna ise kadın, “O değil, CHP, İmamoğlu. Yemin ederim İmamoğlu. Yemin ediyorum onu düşürmek için her yolu denediler düşüremediler. Zam yapıyor, insanlar bıksın, birbirine düşsün diye” ifadelerini kullandı.

“Allah cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin” diyen kadın, daha sonra, “İmamoğlu gidiyor balık yiyor, tatil yapıyor eğleniyor, çalışmıyor” dedi.

Muhabirin “Cumhurbaşkanımız dedi ki ekonominin sorumlusu benim ben” şeklindeki hatırlatması üzerine vatandaş bu kez de “O biraz. Üçte biri ise o” yanıtını verdi.

Kadının, “İmamoğlu ne dedi? Biz mecburen zam yapıyoruz dedi. Alışverişe, pirince, bulgura, makarnaya, ete ona buna” demesi üzerine muhabir bu kez de “İmamoğlu mu yapıyor bu zamları?” diye sordu.

Kadının yanıtı, “Yemine diyorum bir kanalda izledim, kendi ağzıyla söyledi. 64 yaşındayım, gençliğimden hayır görmeyeyim, biz masaya götürüyoruz imzalamıyor, biz de böyle zam yapıyoruz onu düşürmek için dedi” şeklinde oldu.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan’a oy vereceğini söyleyen kadın “Allah onu başımızdan eksik etmesin, Ondan daha iyisi daha güzeli var mı?” diye sordu.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER