A3 Haber

TOKİ’nin kurasından Suriyeliler çıktı

TOKİ’nin kurasından Suriyeliler çıktı

TOKİ’nin kurasından Suriyeliler çıktı
Ağustos 09
10:08 2022

Mültecilere yönelik tartışmalar gündemdeki yerini korurken, nüfus sayılarındaki artış kendini TOKİ konut kurasında da gösterdi. Kurayı kazananlar arasında üç Suriyeli ismin yer alması dikkat çekti.

Son dönemde çok sayıda başta Suriyeli ve Afgan’ın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına alındığı biliniyor. Bu gelişme sadece sokaklarda, tabelalarda, menülerde değil Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına, özellikle engelli ve şehit-gazi yakınlarına konut edindirme amacı güden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından gerçekleştirilen kura sonuçlarında da kendini gösteriyor.

Sözcü’den Özlem Ermiş Beyhan’ın haberine göre başvuru şartı olarak TC vatandaşlığının ve 1 yıllık ikametin yeterli olduğu kuralara katılımda, son birkaç yılda vatandaşlık alan kişilerin yoğun başvurusu sonuçlara da yansımaya başladı. Son olarak geçen ay yapılan İstanbul Kayabaşı 3. ve 4. Etap evlerinin kuralarında 3 artı 1 dairelerden kazanan yaklaşık 500 talihli içinde, Lama Hamaideh, Muhammed Ammar Abdulazim, Abdulkader Mohammad gibi isimler dikkat çekti.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER