A3 Haber

Nebati medyaya çattı: Benzinin 22 liraya düşmesi neden manşetlerde yok?

Nebati medyaya çattı: Benzinin 22 liraya düşmesi neden manşetlerde yok?

Nebati medyaya çattı: Benzinin 22 liraya düşmesi neden manşetlerde yok?
Ağustos 11
17:43 2022

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, benzin ve motorin fiyatlarının düşmesinin medyada az yankı gördüğünü iddia ederek, “Motorin 22 liraya indi manşetlerde yok. Benzin 22 liraya düştü altyazı geçiyor” dedi.

9-10 aylık süreçte 7 TL seviyesinden 30 TL seviyesine dayanan akaryakıt fiyatlarında son dönemde yaşanan indirimlerden bahseden Nebati, zamların manşete çıkarken indirimlerin çıkmadığını söyleyerek sitem etti: “Motorin 22 liraya indi manşetlerde yok. Benzin 22 liraya düştü altyazı geçiyor…”

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, dün İstanbul’da düzenlenen ‘Yüz Yüze 100 Gün’ programı çerçevesinde ‘Buluşma ve İstişare Toplantısı’na katıldı.

Nebati, enflasyondan bahsettiği konuşmasında, “Enflasyonu kararlılıkla biz yeneceğiz” iddiasında bulundu, vergi konusunda değerlendirmeler yaptı.

“Enerjideki artışları asgari düzeyde yansıması için sübvanse ediyoruz. 251 milyar lira vergi gelirinden feragat ediyoruz” diyen Nebati, akaryakıt fiyatlarındaki artışların manşet olduğunu söyledi, ancak indirimlerin manşetlerde yer almadığından şikayet etti.

AKP’li Bakan, şöyle konuştu:

  • Son iki ayda dünyada petrol fiyatları yükselirken ana haberlerin manşetleriydi. Benzine, motorine zam sabah akşam manşetti. Dünyadaki fiyatlar arttı. OECD içinde akaryakıttan en az vergi alan ülkeyiz. Biz yüzde 24’lerde vergi alıyoruz. Pompa çıkış fiyatlarında hemen her akşam haber alıyoruz. Motorin 22 liraya indi manşetlerde yok. Benzin 22 liraya düştü altyazı geçiyor. Sorunlara büyüteçle bakmak, karamsarlık yapmak. Hakkı teslim edin, bu kadar. Petrol umut ediyorum daha da aşağı iner.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER