A3 Haber

Polis, oğlu için 17 polis-bekçiyle kafe basmıştı: Valilik skandal olaya ilişkin açıklama yaptı

Polis, oğlu için 17 polis-bekçiyle kafe basmıştı: Valilik skandal olaya ilişkin açıklama yaptı

Polis, oğlu için 17 polis-bekçiyle kafe basmıştı: Valilik skandal olaya ilişkin açıklama yaptı
Ağustos 13
14:31 2022

Didim’de polis, oğlunun tartıştığı kafeyi ekip arkadaşlarıyla basarak sahibini darp etmesi infial yaratmıştı. Aydın Valiliği konuya ilişkin açıklama yaptı.

Didim’de Kürşat Korkmaz isimli bir genç bir kafede çalışmaya başladıktan iki gün sonra işten ayrıldı. İddiaya göre, işten ayrılan genç 9 Ağustos tarihinde kafenin önüne gelerek olay çıkardı. Mekandan tehditler savurarak ayrılan gencin arkasından bir polis arabası mekanın önüne geldi. Tartışmanın ardından mekana gelen ve Kürşat Korkmaz’ın babası olduğu belirlenen polis, kafe sahibini darp etti, ters kelepçe ile yere yatırdı.

İsmet Korkmaz isimli kişi işletmecilerin yanına gelerek “Bu yüzü unutmayın size neler yapacağım” diyerek tehdit etti. Korkmaz’ın tehditlerinin ardından olay yerine ekiplerin gelmesiyle arbede yaşandı. Yaşanan arbedede işletmeciler polis tarafından darp edilip ters kelepçelenerek emniyete götürüldü. İşletmeciler olayın ardından şikayetçi oldu. Konuya ilişkin Aydın Valiliği açıklama yaptı.

“Polis copuyla bir müşterinin kolu çatladı” 

Daha sonra darp raporu aldıklarını söyleyen işletmeci olayın üzerinin kapatılmak istendiğini ifade etti. İşletmeci aynı zamanda bir müşterinin polis copuyla kolunun çatladığını öne sürdü.

Valilikten açıklama

Aydın Valiliği tepki çeken görüntüler sonrası yaptığı açıklama şu şekilde:

09.08.2022 tarihinde saat 21:00 sıralarında 112 Acil Çağrı Merkezine yapılan ihbarda Didim ilçesi Atatürk Bulvarı Üzerinde bulunan bir işletmede kavga olayı meydana geldiği bildirilmiştir. Olay yerine giden görevli polislerimize karşı mukavemet gösterilmesi dolayısıyla gönderilen takviye ekiplerle birlikte kavga olayına karışan şahıslar yasal sınırlar içerisinde gözaltına alınarak polis merkez amirliğine götürülmüştür. Olay ile ilgili işlemler Didim ilçe Jandarma Komutanlığı tarafından yapılmaktadır. Bazı Sosyal medya hesaplarında yer alan haber ve görüntülerde geçen iddialarla ilgili gerekli inceleme ve soruşturma başlatılmıştır.

İlgili haberler:

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER