A3 Haber

İzmir’de şüpheli kadın ölümü: 18 yaşındaki Aslıhan polisi arayıp üç isim vermiş

İzmir’de şüpheli kadın ölümü: 18 yaşındaki Aslıhan polisi arayıp üç isim vermiş

İzmir’de şüpheli kadın ölümü: 18 yaşındaki Aslıhan polisi arayıp üç isim vermiş
Ağustos 15
14:53 2022

İzmir’de iş görüşmesine gittikten sonra eve geri dönmeyen bir gün sonra Ege Üniversitesi Hastanesi’nde öldüğü anlaşılan 18 yaşındaki Aslıhan Sinem Çiçek’in babası 41 yaşındaki Serdar Çiçek, kızının kanında yüksek miktarda uyuşturucu tespit edildiğini söyledi. Kızının otoyol kenarında tacize uğradığını da iddia eden Çiçek, “Suçluların bulunması için devletimizden destek istiyoruz. Adalet istiyoruz. Kadın cinayetlerin durdurulmasını istiyoruz” dedi.

Bayraklı ilçesinde oturan Aslıhan Sinem Çiçek, 26 Temmuz’da saat 14.00 sıralarında Bornova’daki bir restoranda garson işi ile ilgili görüşmek için evden ayrıldı. Sinem akşam saatlerinde dönmeyince, babası Serdar Çiçek, polise giderek kayıp başvurusunda bulundu. Ekipler, Çiçek’in Ege Üniversitesi Hastanesi’nde olduğunu tespit etti.  Böbrekleri iflas ettiği belirtilen Aslıhan Sinem Çiçek, 27 Temmuz’da hastanede yaşamını yitirdi. Çiçek’in cenazesi, aynı gün Hilal Habeşi Camii’nde kılınan namazın ardından Doğançay Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Öte yandan Sinem’in Bornova’daki iş görüşmesinden çıktıktan sonraki anları, güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı. Görüntülerde Aslıhan Sinem Çiçek’in hafif ticari bir aracı bindiği görülüyor.

Ormanda yaralı bulundu

Aslıhan Sinem Çiçek, aynı gün saat 22.00 sıralarında İzmir Karşıyaka Örnekköy Mahallesi’nde ormanlık alanda ağır yaralı halde bulundu. Ambulansla hastaneye kaldırılan Çiçek, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Bir kişi tutuklandı

Olay yerinde üzeri kanlı şekilde olan Burak Kaya adlı bir kişi ve bir motosiklet bulundu. Kaya’nın üzerinden de Çiçek’e ait telefon çıktı.

Burak Kaya, ‘bıçaklı gasp’tan tutuklandı.

Cinsel istismar iddiası

Öte yandan, hayatını kaybeden kadının olay sırasında cinsel istismara uğradığı iddia edildi. Aslıhan Sinem Çiçek’in yakını Pınar Çiçek, “Cinsel istismar var. Olayın çözülmesini istiyoruz. Arkadaşları çelişkili ifadeler veriyor. Sinem’in adını söylediği diğer kişilerin de bulunmasını istiyoruz” dedi.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ise, Twitter hesabından, “#AslıhanSinemÇiçek 27 Temmuz’da İzmir’de yaralı halde otoban kenarında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Polisi arayıp üç isim vermesine rağmen yalnızca Burak Kaya tutuklandı. Aslıhan’ın ölümüne sebep olan failler yakalanacak, adalet sağlanacak” paylaşımı yaptı.

Polisi arayıp üç isim vermiş

Aslıhan Sinem Çiçek’in, öldürülmeden önce po lisi arayarak üç ismi ihbar ettiği iddia edildi. Olayla ilgili tutuklanan Burak Kaya’nın da, Çiçek’in ihbar ettiği isimler arasında yer aldığı belirtildi.

“İki defa kalbi durmuş”

Genç kızın büyük üzüntü yaşayan babası Serdar Çiçek, DHA’ya konuştu. Kızının iş görüşmesine gitmek için ayrıldığını, kendisinden bir daha haber alamadıklarını belirten Çiçek, “Kendisini daha sonra hastanede bulduk. Yüksek derecede ateşi varmış. Vücudunda yüksek oranda uyuşturucu madde tespit edilmiş. Ancak uyuşturucunun ne olduğunu henüz bilmediklerini söylediler. Kalbinin hızlı attığını ve hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi. Ertesi gün saat 13.00’te kızım yaşamını yitirdi. İki defa kalbi durmuş” dedi.

“Bahsettiği diğer isimler kimler?”

Kızının bulunduğu yerde birçok kişinin alkol aldığını ifade eden Çiçek, olaya ilişkin çeşitli iddialarda bulundu. Baba Çiçek, şunları anlattı:

  • “Otoyol kenarı. Orada bir motosikletliyi fark ediyorlar. Polis duruyor, beş adım yakınında da kızım yerde yatıyor. Kızım şuursuzca bağırmış. ‘Diğerleri nerede, beni taciz etmeye kalkıştılar’ demiş. 2-3 isim söylüyor. Bunlardan biri yakınında yakalanan motosikletli Burak Kaya. Kızımızın telefonu Burak Kaya’nın üzerinden çıkıyor. Motosikletinden bıçak çıkıyor. İkisinin üstü de kanlı. Savcının talebi ile bıçaklı gasptan bu kişi tutuklanıyor. Diğerleri nerede? Bilgi edinemiyoruz. Diğerleri yakalandı mı? Kızımın iş görüşmesi sonrası iki kız arkadaşıyla, Bornova’da kahve içtiğini öğrendim. Onların da ifadesi alınmış, çelişkili konuşmuşlar. Kızımın olay yerinde bahsettiği diğer isimler kimler? Bunların araştırılmasını istiyoruz. Suçluların bulunması için devletimizden destek istiyoruz. Adalet istiyoruz. Kadın cinayetlerin durdurulmasını istiyoruz. Canımız yandı, evladımız gitti. Diğer genç kızlarımızın başına bir şey gelmesin.”

“Kızımın kanı yerde kalmasın”

Sinem’in gözü yaşlı babaannesi 62 yaşındaki Fatma Çiçek de “İş görüşmesi sonrası kız arkadaşlarla beraber kahve içmiş. Arkadaşları ‘Çok sinirliydi’ falan demişler. Çelişkili ifade veriyorlar. Vücudunda yoğun miktarda uyuşturucu çıktı. Böbrekleri iflas etti. Adaletin yerini bulmasını, kızımın kanını yerde kalmamasını istiyorum” ifadelerini kullandı. (DHA)

About Author

Hande Turan

Hande Turan

Related Articles

TÜM HABERLER