A3 Haber

Ecevit hükümetinin eski bakanı Hakan Tartan Gelecek Partisi’ne geçti: Rozetini Davutoğlu taktı

Ecevit hükümetinin eski bakanı Hakan Tartan Gelecek Partisi’ne geçti: Rozetini Davutoğlu taktı

Ecevit hükümetinin eski bakanı Hakan Tartan Gelecek Partisi’ne geçti: Rozetini Davutoğlu taktı
Ağustos 17
15:59 2022

Bülent Ecevit’in başbakanlığında kurulan 56’ncı hükümette Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak görev yapan Hakan Tartan, törenle Gelecek Partisine katıldı.

Tartan’a rozetini Genel Başkan Ahmet Davutoğlu tarafından İl ve Bölge Koordinatörleri Toplantısı’nda takdim edildi. Davutoğlu, rozet takdimi sırasında “Hakan Bey’e teşekkür ediyorum. Bu geniş Gelecek ailesine hoş geldiniz. Türkiye’nin geleceğini hep beraber inşa etmek üzere bu aileyi her geçen gün daha da genişletecek ve bütün Türkiye’yi kuşatacağız” dedi.

DSP’den milletvekili seçilen, bir süre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yapan, 2009-2014 yılları arasında CHP’den Konak Belediye Başkanlığı görevini yürüten Hakan Tartan, Gelecek Partisi’ne katıldı.

Gelecek Partisi il ve bölge koordinatörleri toplantısında düzenlenen törende, Tartan’a rozeti Genel Başkan Ahmet Davutoğlu tarafından takdim edildi.

Tartan burada yaptığı konuşmada “Sayın Başbakanımın ifade ettiği üzere Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Bu zorlu süreçte hepimizin yapacağı şeyler var. Geleceğimiz, çocuklarımız, Türkiye’nin aydınlık geleceği adına yapacağımız çok şey var. Başkbakanımız devlet adamı kimliğiyle, mütevazı ve donanımlı kimliğiyle Türkiye’nin geleceğinde çok önemli görevleri olacağına inanıyorum. Hepimiz bir şekilde destek vermeliyiz. Ben bu inançla buradayım. Koltuk, makam gibi şeyleri bir kenara bırakarak Türkiye’nin aydınlık geleceği için mücadele içinde olmaya karar verdim. Gelecekte Türkiye adına çok şeyler katacağına inandığım Başbakanımızın yanında olmak istedim. Temel felsefemiz hak, hukuk ve adalettir. Ülkümüz mutlu bir Türkiye’dir. Zorlukları aşarak ve belli dönemlerde Türkiye içinde estirilen karanlık bulutları dağıtarak başaracağımıza inanıyorum. Bu mücadelede yanınızda olmaya gayret göstereceğim. Allah yolumuzu açık etsin. Bu mücadele herkes için hayırlı olsun” dedi.

Hakan Tartan kimdir?

Tevfik Fikret Lisesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’ni bitirdi. Aynı üniversitede Sosyal Politika, Sosyal Diyalog ve AB Uygulamaları konusunda yüksek lisans ve doktora yaptı. Çeşitli gazetelerde muhabirlik, yöneticilik ve yazarlık görevlerinde bulundu. 1992’de yeniden açılan CHP’ye İzmir’de kurucu oldu ve yönetimde yer aldı. 1995 ve 1999 yıllarında gerçekleşen genel seçimlerde iki kez İzmir’den milletvekili seçildi, 20 ve 21. Dönem İzmir Milletvekilliği, TBMM başkanlık Divanı İdare Amirliği ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yaptı.

2009 Türkiye yerel seçimlerinde CHP’den Konak Belediye Başkanı seçildi. Bu görevi 2014 yılana kadar sürdürdü. Dr. Hakan Tartan, üniversitelerde ders vermeye devam etmektedir. Halkevleri anlayışı ile hizmet veren TÜLOV Vakfı’nın Kurucu Başkanıdır. Evli ve iki çocuk babası olup, Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER