A3 Haber

İYİ Parti’nin karavanına 25 kişilik grup saldırdı: Yaralılar var

İYİ Parti’nin karavanına 25 kişilik grup saldırdı: Yaralılar var

İYİ Parti’nin karavanına 25 kişilik grup saldırdı: Yaralılar var
Ağustos 17
18:31 2022

İstanbul Esenyurt’ta İYİ Parti karavanına 20-25 kişilik bir grup tarafından saldırı düzenlendi. Saldırıda İYİ Partili iki kişi yaralandı.

İstanbul Esenyurt Kıraç Osmangazi Mahallesi’nde saat 16.40 sıralarında İYİ Parti karavanına 20-25 kişilik bir grup tarafından saldırı düzenlendi.

Saldırıda İYİ Partili iki kişi yaralandı. Yaralılardan biri ayakta tedavi edilirken, diğer yaralı hastaneye kaldırıldı.

Saldırıda yaralananların İYİ Parti Esenyurt İlçesi Bölge Teşkilat Başkanı Uğur Ayrım ve Kıraç Osmangazi Mahalle Başkanı Oktay Erol olduğu belirtildi.

Olayın ardından İYİ Parti Esenyurt İlçe Başkanı Hakan Akkuş ve partililerin, emniyete gittiği, işlemlerin sürdüğü ifade edildi.

Kavuncu’dan tepki

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Esenyurt’ta bir grup tarafından İYİ Partililere yönelik düzenlenen saldırıya sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Kavuncu, “Kalleş saldırılarınız bizi yolumuzdan döndüremeyecek. Şiddete karşı inadına kardeşlik, otoriterliğe karşı inadına demokrasi!” dedi.

“İki kişi yaralandı”

Olayın ardından partiden basına yapılan açıklama şu şekilde:

“Değerli Basın Mensupları

Esenyurt’ta İYİ Parti karavanına 20-25 kişilik bir grup tarafından saldırı düzenlendi.

Olay, saat 16.40 sularında, Esenyurt Kıraç Osmangazi Mahallesi’nde gerçekleşti. Saldırganlar arasında, bölgede esnaf ziyareti yapan MHP’li şahısların da olduğu belirlendi.

Olayda, iki İYİ Partili yaralandı. Yaralananlardan biri ayakta tedavi edilirken, durumu diğerine göre daha kötü olan bir diğer yaralı hastaneye kaldırıldı. Yaralanan isimler Esenyurt İlçesi Bölge Teşkilat Başkanı Uğur Ayrım ve Kıraç Osmangazi Mahalle Başkanı Oktay Erol.

İlçe Başkanımız Hakan Akkuş ve Partililerimiz, konuyla ilgili Emniyet’te işlemlerini sürdürüyor.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER