A3 Haber

Gericilerin hedefinde şimdi de Fanta Gençlik Festivali var: 14 festival ve konser iptal ettirdiler!

Gericilerin hedefinde şimdi de Fanta Gençlik Festivali var: 14 festival ve konser iptal ettirdiler!

Gericilerin hedefinde şimdi de Fanta Gençlik Festivali var: 14 festival ve konser iptal ettirdiler!
Ağustos 24
12:49 2022

Türkiye’de festivaller çeşitli bahanelerle art arda iptal edilirken, “Müdafaa-i İslam Hareketi” adlı gerici oluşum Milyon Fest Fethiye ve diğer festivallerin yasaklanmasının kendi girişimleri sayesinde olduğunu öne sürdü, Malatya’daki Fanta Fest’in iptali için çağrıda bulundu.

Son dört ayda bazı sanatçıların konserleri ve festivaller gerici grupların hedef göstermesinin ardından valilikler tarafından çeşitli gerekçelerle yasaklanıyor. Eskişehir’de Anadolu Fest, Balıkesir’de Zeytinli Rock Festivali gibi ünlü festivaller yasaklanırken, Apolas Lermi, Melek Mosso, Gülşen gibi sanatçıların konserleri de iptal edildi. Son olarak dün Muğla’da 1-4 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan Milyon Fest Fethiye’nin iptal haberi geldi.

Festivallerin iptal edilmesine tepkiler büyürken, “Müdafaa-i İslam Hareketi” adlı gerici oluşum, iptal kararlarının kendi girişimleri sayesinde olduğunu öne sürdü. Oluşumun sözcüsü Ak trol Erdem Özveren Twitter hesabından Milyon Fest’in iptal ettirdikleri 14’üncü festival olduğunu belirterek, yeni hedeflerinin Malatya’da düzenlenecek Fanta Gençlik Festivali’ni iptal ettirmek olduğunu söyleyerek çağrıda bulundu: “Sevgili Malatyalılar şimdi sıra sizde 25 Ağustos Perşembe Günü Başlayacak Malatya Fanta Gençlik Festivali’nin iptali için yasal bir hak olarak yarın valiliğin numarasını arayıp iptalini isteyin.”

Festival iptaline Eskişehir Anadolu Fest’le başladıklarını öne süren Özveren, son dört ayda iptal edilen konser ve festivalleri sıraladı: “Eskişehir Anadolu Fest, Niyazi Koyuncu Pendik konseri, Zonguldak Kozlu Müzik Festivali, Munzur Kültür ve Doğa Festivali, Kazdağı Ekoloji Festivali, Zeytinli Rock Festivali, Gökçeada Meryem Ana Panayırı, ODTÜ Bahar Şenliği, Muş Metin-Kemal Kahraman konseri, Aynur Doğan Bursa ve Kocaeli konserleri, Başkent Kültür Yolu Festivali Mirae konseri, Başkent Kültür Yolu Festivali Ara Malikian konseri, Apolas Lermi Denizli ve Bostancı konserleri, Milyon Fest Fethiye”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER