A3 Haber

Abdullah Gül adı yeniden ısıtılırken: Karamollaoğlu’ndan “Gül” çıkışı

Abdullah Gül adı yeniden ısıtılırken: Karamollaoğlu’ndan “Gül” çıkışı

Abdullah Gül adı yeniden ısıtılırken: Karamollaoğlu’ndan “Gül” çıkışı
Eylül 03
09:44 2022

Altılı masada Abdullah Gül adı yeniden ısıtılmaya başlandı. Geçen hafta gazeteci Şaban Sevinç, Abdullah Gül ile CHP’li bir vekil arasında adaylık diyaloğu kamuoyuna duyurmuştu. Şimdi de Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün adaylığına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, altılı masada ‘cumhurbaşkanı adayı’ konusunda müzakere edilmediğini belirterek, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün adaylığını ‘garipsemeyeceğini’ ifade etti.

Karamollaoğlu, “Abdullah Bey’in öyle bir intiba doğuracak adımlar atması bence menfi değil müspettir. Abdullah Bey’in bir tecrübesi var” görüşünü savundu.

TV 5’te Mustafa Yılmaz’ın sorularını yanıtlayarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Karamollaoğlu, cumhurbaşkanı adayı konusundaki görüşünü şu şekilde ifade etti:

“Bir cumhurbaşkanı adayı üzerinde hiç müzakere edilmedi. Geçen sefer Abdullah Bey’in (Gül) adaylığını ben teklif etmiştim kabul görmüştü ama o zamanki şartlar altında önceden cumhurbaşkanı adayı olduğunu ilan edenler başta Meral Hanım olmak üzere bir ittifak sağlanamadı. Sağlansaydı o da seçilir miydi seçilmez miydi ayrı bir konu. Bugün Abdullah Bey’in öyle bir intiba doğuracak adımlar atması bence menfi değil müspettir. Düşünülebilir, olur olmaz ama şuan için kesin bir fikir ifade etmek doğru değil. Ama Abdullah Bey’in bir tecrübesi var. Aynı zamanda buradaki tavrı da net. Geçen sefer “aday olabilirim ittifak olursa” demişti. O da gündeme gelebilir, ben bunu garipsemem.”

Gazeteci Şaban Sevinç anlattı: Abdullah Gül ile CHP’li bir vekil arasında adaylık diyaloğu

Abdullah Gül’den “30 Ağustos” açıklaması: Çok şükür hasta değilim

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER