A3 Haber

Gülşen’in hakim karşısına çıkacağı tarih belli oldu

Gülşen’in hakim karşısına çıkacağı tarih belli oldu

Gülşen’in hakim karşısına çıkacağı tarih belli oldu
Eylül 06
12:19 2022

Nisan’da bir konserinde imam hatiplilere yönelik kurduğu bir cümle nedeniyle tutuklanan, daha sonra ev hapsi şartıyla tahliyesine karar verilen şarkıcı Gülşen’in hakim karşısına çıkacağı tarih belli oldu.

Hakkında üç yıla kadar hapis cezası istenilen Gülşen’in yargılanmasına 21 Ekim tarihinde başlanacak.

Ne olmuştu?

Gülşen’in nisanda verdiği bir konserde, “İmam hatipte okumuş, sapıklığı oradan geliyor” demesinin yer aldığı bir video, aylar sonra dolaşıma sokulmuştu. Kime söylendiği belli olmayan söz konusu ifadenin yer aldığı videonun yayılmasının ardından Twitter’da #GülşenTuklansın diye etiket açılmış, linç kampanyası başlatımıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Gülşen hakkında soruşturma başlatmıştı. Daha sonra sözleri hakkında özür dileyen Gülşen, şu ifadeleri kullanmıştı: “Uzun yıllardır birlikte çalıştığım çalışma arkadaşlarım ile iş ve çalışma ortamında yapmış olduğum bir espri toplumu kutuplaştırmayı hedefleyen kimseler tarafından öne çıkarılarak yayınlanmıştır. Sözlerimin ülkemizdeki kutuplaştırmayı hedefleyen kötü niyetli kimselere malzeme vermiş olmasından dolayı üzgünüm. İnandığım özgürlüğü savunurken eleştirdiğim radikal uca kendimin savrulduğunu görüyorum. Videodaki söylemimden rahatsızlık duyan ve incinen herkesten özür diliyorum. Daha başka bir dil bulmalıydım; bulacağım…”

Gözaltına alınan Gülşen, halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik suçlamasıyla tutuklanmıştı. Üç gece cezaevinde tutulan Gülşen, dördüncü gün ev hapsinde kalması koşuluyla tahliye edilmişti. Avukatları Gülşen için verilen ev hapsi kararına itiraz etmiş, talep reddedilmişti.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER