A3 Haber

Hatay’da sahte içki can aldı: Zehirlenen üç kişi öldü, dokuz kişi tedavi altında

Hatay’da sahte içki can aldı: Zehirlenen üç kişi öldü, dokuz kişi tedavi altında

Hatay’da sahte içki can aldı: Zehirlenen üç kişi öldü, dokuz kişi tedavi altında
Eylül 06
19:42 2022

Hatay’ın İskenderun ilçesinde sahte içkiden zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye kaldırılan 12 kişiden üçü yaşamını yitirdi. Dokuz kişinin tedavileri sürerken, olayla ilgili 10 kişi gözaltına alındı.

İskenderun’da 4 Eylül günü 12 kişi, sahte içkiden zehirlendikleri şüphesiyle hastanelere kaldırıldı. Bu kişiler, İskenderun Eski SSK ve Yeni Devlet hastanelerinin yoğun bakım ünitelerinde tedaviye alındı. 12 kişiden 63 yaşındaki Celal Daher, 64 yaşındaki Naci D. ve 62 yaşındaki Muharrem K., doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı. Diğer kişilerin tedavilerinin sürdüğü bildirildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sahte içkilerin temin edildiği değerlendirilen M.K., N.D., F.B., A.D., H.D., S.D., H.N., Z.Ç., A.A. ve E.K.’yi gözaltına aldı. Şüphelilere ait dokuz ikamet ve bir iş yerinde arama yapan polis ekipleri, 84,2 litre içime hazır sahte içki ile 2 bin 600 litre fermente sahte içki ele geçirdi. Şüphelilerden adliyeye sevk edilen F.B., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Diğer şüphelilerin işlemlerinin sürdüğü ifade edildi.

Valilik açıklamayı yaptı

Hatay Valiliği, olayla ilgili açıklama yaptı. Yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan 12 kişiden üçünün yaşamını yitirdiği belirtilen açıklamada, 10 kişinin gözaltına alındığı, adliyeye sevk edilen bir şüphelinin tutuklandığı bildirildi.

Sahte içkiden babası Celal Daher’i kaybeden, annesi Gülseren Daher ise yoğun bakımda tedavi gören Derya Aslan, “Acımız büyük, burada annemizin kendine gelmesi için dua ediyoruz. Herkes dikkat etsin. Bizim canımız yandı, yanmaya devam ediyor. Yetkililer de bu konuda gerekeni yapsın istiyoruz” dedi. (DHA)

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER