A3 Haber

CHP’den Erdoğan’a Esad yanıtı: Tayyip bey görüşmeyi kafasına koymuş sellektör yapıyor

CHP’den Erdoğan’a Esad yanıtı: Tayyip bey görüşmeyi kafasına koymuş sellektör yapıyor

CHP’den Erdoğan’a Esad yanıtı: Tayyip bey görüşmeyi kafasına koymuş sellektör yapıyor
Eylül 16
16:34 2022

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’nin köşesinde yer alan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Keşke Esad Özbekistan’a gelseydi, görüşürdüm” ifadelerine yanıt verdi. Özel, “Recep Tayyip Erdoğan’ın bu cümlesini servis etmesi söz konusu. Yani Tayyip Bey hangi hal ve şartta olursa olsun Esad’la görüşmeyi kafasına koymuş ve bunun yolunu yapıyor.” dedi.

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad için açıklamalarına yer verdi. Selvi, Erdoğan’ın Putin’le görüşmesine Esad’ın da katılacağı yönündeki iddialara ilişkin Erdoğan’ın “Keşke Esad Özbekistan’a gelseydi, görüşürdüm” dediğini aktardı.

Selvi’nin yazısı üzerinden Erdoğan’a yanıt veren Özel bugün düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

“Görüşmenin yolunu yapıyor”

Özel, şu ifadeleri kullandı:

“Bugün Recep Tayyip Erdoğan’ın MKYK Toplantısı’nda söylediği bazı ifadeler bir köşe yazarının, köşesine taşınmış, oradan okuduk. Recep Tayyip Erdoğan, ‘Keşke Esad Özbekistan’a gelseydi, görüşürdüm yüzüne söylerdim ama o gelmez’ diyor. Şimdi bu cümleyi kullanmış olabilir dinlemenin mümkün olmadığı büyük bir toplantıyken, toplantının en can alıcı cümlesi bugün Hürriyet Gazetesi’nde bir köşede. Bu servis edilmiş demek.

Yoksa köşe yazarının gidip ortam dinlemesi yapması değil, AKP’nin kurumsal olarak Recep Tayyip Erdoğan’ın bu cümlesini servis etmesi söz konusu. Yani Tayyip Bey hangi hal ve şartta olursa olsun Esad’la görüşmeyi kafasına koymuş ve bunun yolunu yapıyor. Hem Türkiye kamuoyunu hazırlıyor, hem de Esad’a sellektör yapıyor.

Bunu Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Genel Başkanımız 2012’den beri dilinde tüy bitene kadar söylüyor. Peki o günden bugüne ne oldu? ‘Katil ‘Esad’la görüşmem, Esad’ın elinde kan var artık o benim için Esad değil, Esed. Diktatörler görüş diyenler gitsin kendi görüşsün’ diyenler seçim senesine gelinince bugün başka bir noktaya geldi.

‘Ey Merkel’ deyip, U dönüşü yapıp Merkel’in karşısına geçen Recep Tayyip Erdoğan, ‘Ey Macron’ deyip, ‘Macron iyi dostumdur’ diyen Recep Tayyip Erdoğan, ‘Ey Trump’ deyip, Trump’tan destek isteyen Recep Tayyip Erdoğan’ın bu U dönüşünü yapacağı zaten belli zaten kaçınılmaz.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER