A3 Haber

Bursa’daki evine gelen gurbetçiye hırsız şoku: 20 gün boyunca kalıp evdeki eşyaları satmışlar

Bursa’daki evine gelen gurbetçiye hırsız şoku: 20 gün boyunca kalıp evdeki eşyaları satmışlar

Bursa’daki evine gelen gurbetçiye hırsız şoku: 20 gün boyunca kalıp evdeki eşyaları satmışlar
Eylül 20
21:53 2022

Almanya’dan izinli olarak yurda dönen Adem Çiftçi, Bursa’nın İnegöl ilçesindeki evine girdiğinde evinde yaşayan biri kadın iki şüpheli ile karşılaştı. Çiftçi, komşusunun yardımıyla iki şüpheliyi yakalayarak polise teslim etti. Yaklaşık 20 gündür evde yaşadıkları öğrenilen şüphelilerin birçok elektronik ve elektrikli eşyayı da sattıkları belirlendi.

Olay, İnegöl’ün Cuma Mahallesi Hastane Caddesi üzerinde bulunan apartmanın 2’nci katında meydana geldi. Adem Çiftçi, çalıştığı Almanya’dan tatil için memleketi İnegöl’e geldi. Evinin kapısını açan Çiftçi, odalardaki eşyaları dağınık görünce hayal kırıklığı yaşadı. Komşularıyla evi inceleyen Çiftçi, odalarda saklanan biri kadın iki kişiyi yakaladı. “Biz bu evi Suriyeliden kiraladık” diyen 25 yaşındaki Sinan P. ile 26 yaşındaki Sabriye S., kaçmak isterken ev sahibi ve komşuları tarafından yakalanıp polise teslim edildi.

Evde yaşayıp eşyaları sattılar

Yapılan incelemede şüphelilerin uzun süredir kaldıkları evde bulunan çamaşır makinesi, televizyon, mutfak robotu ve elektrikli süpürgeleri satıp evdeki çeşmeleri söktükleri belirlendi.

Ev sahibi Adem Çiftçi’nin akrabası olan Feridun Furuncu, hırsızların evde bulunan eşyaların bir kısmını sattıklarını söylerken aynı apartmanda oturan Ahmet Kaya ise, “Almanya dan gelen ev sahibi komşumuzla eve girip kontrol ettik, hırsızlar denk geldi. Bizi görünce şaşırdılar. Hırsızlar ‘Evi Suriyelilerden kiraladık’ dediler. 15-20 gündür burada kalmışlar. Yemek falan yemişler. Yakaladık polise teslim ettik” dedi.

Polis tarafından gözaltına alınan Sinan P. ile Sabriye S.’nin Emniyet Müdürlüğündeki sorgusu devam ediyor. Şüpheliler, ifadelerinin ardından, ‘Hırsızlık’ suçundan adliyeye çıkartılacak. (DHA)

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER