A3 Haber

“Erdoğan’a hakaret” iddiasıyla Yeşim Salkım’a hapis talebi

“Erdoğan’a hakaret” iddiasıyla Yeşim Salkım’a hapis talebi

“Erdoğan’a hakaret” iddiasıyla Yeşim Salkım’a hapis talebi
Eylül 20
18:14 2022

“SİSİ” lakaplı Seyhan Soylu, avukatı aracılığıyla savcılığa başvurarak Yeşim Salkım’ın AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği yönünde suç duyurusunda bulundu. Bunun üzerine Yeşim Salkım hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı.

Tv100’de Halil Yılmaz’ın haberine göre, soruşturma kapsamında tanıklar ve şüpheli sıfatındaki Yeşim Salkım dinlendi. Salkım savcıya verdiği ifadesinde “Kesinlikle hakaret etmedim. Şikayetçi Seyhan Soylu’nun son zamanlarda hakkımda söylediği sözler nedeniyle tedbir kararı aldırdım. O da karara uymadığı için 4 gün tazyik hapsi yattı. Bu yüzden bana husumet besliyor. Bu nedenle iftira atmış olabilir” şeklinde beyanda bulundu.

İddianamede Salkım’ın sözlerinin Cumhurbaşkanı’nın şeref ve saygınlığına saldırı mahiyetinde olduğuna kanaat getirildi. Adalet Bakanlığı’nın da suç itibariyle Salkım hakkında kovuşturma izni verdiği kaydedilen iddianamede, Yeşim Salkım’ın “Cumhurbaşkanı’na alenen hakaret” suçundan bir yıl iki aydan dört yıl sekiz aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

Tutuksuz yargılanacak sanık Yeşim Salkım 8 Kasım’da hakim karşısına çıkacak.

About Author

Hande Turan

Hande Turan

Related Articles

TÜM HABERLER