A3 Haber

Kaş’ta söndürülen yangın yeniden alevlendi

Kaş’ta söndürülen yangın yeniden alevlendi

Kaş’ta söndürülen yangın yeniden alevlendi
Eylül 22
15:50 2022

Antalya’nın Kaş ilçesinde dün akşam saatlerinde çıkan yangın söndürülmüştü. Soğutma çalışmalarının devam ettiği bölgede yeniden alevler yükseldi.

Antalya’nın Kaş ilçesindeki Ova Mahallesi Çaykenarı mevkiindeki kumul ağaçlandırma sahasında dün akşam saatlerinde henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangına Kaş Orman İşletme Müdürlüğü ve belediyenin itfaiye ekipleri müdahale etti. Ekiplerin yoğun müdahalesi sonucu değişik türlerde ağaçların bulunduğu yaklaşık iki hektar alanda etkili olan yangının sabah saatlerinde kontrol altına alındığı bildirildi.

Yeniden başladı

Yanan alanda yürütülen soğutma çalışması sırasında bölgede yeniden alevlenme yaşandı. Bunun üzerine Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı dört uçak ve bir helikopter takviye olarak bölgeye sevk edildi.

Rüzgarın da etkisiyle yayılan alevler, yakındaki seraların bulunduğu bölgeye ulaştı. Mahalle sakinleri, araçlarını alandan çıkarmak için seferber oldu. Güvenlik önlemleri alan jandarma ekipleri, vatandaşları bölgeden uzaklaştırdı. Alevlerin bazı seralara zarar verdiği belirtildi.

Ekipler, yangını kontrol altına alabilmek için çalışmalara devam ediyor.

Kaş Kaymakamı Murat Öztürk ve Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş da bölgede söndürme çalışmalarını takip ediyor.

About Author

Hande Turan

Hande Turan

Related Articles

TÜM HABERLER