A3 Haber

Site yönetiminden altı yaşındaki çocuğa para cezası… Suçu: “Kediye su vermek”

Site yönetiminden altı yaşındaki çocuğa para cezası… Suçu: “Kediye su vermek”

Site yönetiminden altı yaşındaki çocuğa para cezası… Suçu: “Kediye su vermek”
Eylül 23
16:29 2022

Avcılar’da 2 bin dairenin bulunduğu sitede altı yaşındaki bir çocuğun kedilere su vermesine yönetim tarafından ceza kesilmesi tartışmaya neden oldu. Para cezası gönderilen site sakini Ferdi Ünal, altı yaşındaki oğlunun boş kedi kabına su doldurduğunu belirterek “Kamera kayıtlarından tespit edip ceza kesiliyor. Ben bu cezaya itiraz ediyorum” dedi.

Avcılar’da bir sitede, yaz aylarında sokak hayvanları için su ve mama bırakan çocukların ailelerine yönetim tarafından “Ortak kullanım ihlali” yaptıkları gerekçesiyle biner lira para cezası gönderildi.

Yönetim hangi ailelere ceza verileceğini belirlemek için, sosyal tesis önüne su ve mama bırakan çocukları güvenlik kameralarından tek tek belirledi.

Evlerine gönderilen ceza makbuzlarının hukuksuz olduğunu belirten site sakinleri, para cezasını ödemeyeceklerini ifade etti.

Para cezası gönderilen site sakini Ferdi Ünal, altı yaşındaki oğlunun kediler susuz kalmasın diye, boş kedi kabına su doldurduğunu belirterek “Kamera kayıtlarından tespit edip, ceza kesiliyor. Ben bu cezaya itiraz ediyorum. Site yönetiminin avukatı, bu cezayı ödemek zorundasınız diyor. Ortak alan kullanım ihlalinden dolayı ceza kesmişler. Komşularımız bu cezayı ödemeyin diyor çünkü, site yönetiminin kedileri sevmediği biliniyormuş. Çocuklar kedileri gördüğü zaman tekme atsa daha mı iyi olacak. Bir kap su verdi diye, bunun cezası bin lira olmamalı. Benim çocuğum boş olan kabı dolduruyor. Madem yasak, o kabı oradan kaldırın” diye konuştu.

“Kedilere mama vermeyi ortak alan ihlali sayıyorlar”

İsmini vermek istemeyen bir site sakini ise, kızının kedilere mama vermesi nedeniyle bin lira ceza kesildiğini ifade ederek, “Ben de karşı çıktım. Yönetime gidip cezayı ödemeyeceğimi söyledim. Yönetim cezanın aidatlardan alındığını söyledi. Cezayı iptal ettirip, aidatımdan kesilmesini önledim. Kediye mama verildi diye bin lira ceza kesilemez. Ayrıca bilgilendirme de yapılmadı. Ortak alan ihlali olduğu söyleniyor. Böyle bir sıkıntı var ise kediler neden site içerisinde” diye konuştu.

Site yönetimi ise cezaların ortak alan ihlali nedeniyle kesildiğini belirtti.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER