A3 Haber

İlişki vaadiyle arabasına binen kadının arkadaşları tarafından gasp edildi

İlişki vaadiyle arabasına binen kadının arkadaşları tarafından gasp edildi

İlişki vaadiyle arabasına binen kadının arkadaşları tarafından gasp edildi
Eylül 29
10:41 2022

Adana’da 51 yaşındaki Mehmet Resul D., ilişkiye girme vaadiyle aracına binen 22 yaşındaki Gürcü Gökmen adlı kadının arkadaşları 26 yaşındaki Abdurrahman Sarıkuşçu ve 33 yaşındaki Emrullah Acat tarafından dövülüp cep telefonu, parası ve otomobili gasbedildi.

Çukurova ilçesi Beyazevler Mahallesi’ndeki iş yerinden 23 Eylül gecesi çıkan Mehmet Resul D., otomobiliyle evine giderken yol kenarında kendisine el kaldıran Gürcü Gökmen’in yanında durdu. Gökmen, eve gideceğini söyleyip Mehmet Resul D.’den kendisini bırakmasını istedi. Otomobile binen Gökmen, bir süre ilerledikten sonra “Bir şeyler içebiliriz” teklifinde bulundu. Yol üzerindeki bir marketten içki alan Mehmet Resul D., Yüreğir ilçesi Alihocalı Mahallesi’ndeki boş bir arazide otomobili park etti. Sohbet edip içki içtikleri sırada Mehmet Resul D.’nin otomobiline iki kişi bindi. Bu kişiler Mehmet Resul D.’yi dövüp cüzdanını ve otomobilin anahtarını aldı. Otomobille yola çıkan şüpheliler, bir süre sonra Mehmet Resul D.’yi yol kenarında bırakıp uzaklaştı.

Yakalanıp tutuklandılar

Kent merkezine dönen Mehmet Resul D.’nin ihbarı üzerine Gasp Büro Amirliği ekipleri, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. Bölgedeki ve şüphelilerin kaçış güzergahındaki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen ekipler, olayı Abdurrahman Sarıkuşçu ile Emrullah Acat’ın gerçekleştirdiklerini belirledi. Şüphelilerin, plakasını söktükleri otomobille Cumhuriyet Mahallesi’ne gittikleri saptandı. Mahalleye giden ekipler, otomobili bir sokağa terk edilmiş halde buldu. Polis, Seyhan ilçesi 19 Mayıs Mahallesi’nde saklandığı belirlenen şüphelileri operasyonla gözaltına aldı.

Emniyete götürülen şüphelilerden Gürcü Gökmen, “Bir şeyler içiyorduk. Sonra Abdurrahman ve Emrullah geldi ve adamı dövdü. Otomobili de alıp götürdüler. Benim olayla bir ilgim yok” dedi.

Diğer şüpheliler Sarıkuşçu ile Acat ise Gökmen’in kendilerinden yardım istediğini, bu nedenle yanına gittiklerini öne sürdü.

İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Gürcü Gökmen, Abdurrahman Sarıkuşçu ve Emrullah Acat, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. (DHA)

About Author

Hande Turan

Hande Turan

Related Articles

TÜM HABERLER