A3 Haber

MHP’li Erkan Hançer’in kan davası sebebiyle silahlı saldırıya uğradığı ortaya çıktı

MHP’li Erkan Hançer’in kan davası sebebiyle silahlı saldırıya uğradığı ortaya çıktı

MHP’li Erkan Hançer’in kan davası sebebiyle silahlı saldırıya uğradığı ortaya çıktı
Ekim 02
15:35 2022

MHP Kartal İlçe Başkanı Erkan Hançer, bir marketin önünde kafasından vuruldu. Hastanede hayatını kaybeden Hançer’in bir süre önce adam öldürmekten cezaevinden çıktığı öğrenildi. Hançer’in kan davası sebebiyle öldürüldüğü ortaya çıktı.

Olay, geçen Salı günü sabah saat 09.00 sıralarında Eyüp Sultan Mahallesi Çağrı Sokak’ta bulunan bir marketin önünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; markete alışveriş yapmak için gelen MHP Kartal ilçe Başkan Yardımcısı Erkan Hançer, marketten çıkıp aracına yöneldiği sırada aralarında kan davası olduğu öğrenilen Orhan Ağbay tarafından silahlı saldırıya uğradı. Ağır yaralanan Hançer, hastaneye kaldırılırken polis olayın aydınlatılması için çalışma başlattı.

Yapılan araştırmalarda, Erkan Hançer’in Yahya Karakışlak ile 2002 yılında husumet yaşadığı, bunun üzerine Hançer’in Karakışlak’ın kardeşi Mürteza Karakışlak’ı öldürdüğü bu sebeple polis tarafından yakalanarak tutuklandığını belirledi.

Soruşturmayı derinleştiren polis, Mürteza Karakışlak’ın öldürüldüğü olaydan bir gün sonra Yahya Karakışlak’ın Erkan Hançer’in evini bastığı burada çıkan çatışmada Yasin Karakışlak ile Erkan Hançer’in kardeşi Selçuk Hançer ve akrabaları Songül İldiz’in vurularak öldürüldüğünü belirledi.

Karakışlak Ağbay’ı azmettirdi

Toplam dört kişinin hayatını kaybettiği olayların ardından Erkan Hançer ve Yahya Karakışlak arasında kan davası başladı. Edinilen billgiye göre Hançer’in cezaevinden çıktığını öğrenen Yahya Karakışlak, kardeşinin öcünü almak için yeniden harekete geçti. Karakışlak, Hançer’i öldürmesi için Orhan Ağbay ile anlaştı. Bunun üzerine Ağbay, Hançer’i takip etmeye başladı. Olay günü Hançer’in tek başına marketten çıktığını gören şüpheli Ağbay, gerçekleştirdiği silahlı saldırı ile Erkan Hançer’i vurdu. Ağır yaralanan Hançer, kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı. Hançer yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak dün hayatını kaybetti.

Hala yakalanmadılar

Olay günü, Ağbay’a yardım ve yataklık ettiği Özal Demiray, polis ekiplerince Esenyurt’ta yakalanarak gözaltına alındı. Polis, olayın azmettiricisi Yahya Karakışlak ile saldırıyı gerçekleştiren Orhan Ağbay’ın yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Son yolculuğuna uğurlandı

Hançer için bugün Samandıra Hazreti Ebubekir Sıddık Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine Hançer’in yakınlarının yanı sıra sevenleri ile Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, MHP MYK Üyesi Nevzat Ünlütürk, MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gül katıldı. Hançer’in cenazesi, ikindi vaktinde kılınan cenaze namazının ardından Samandıra Mezarlığı’na defnedildi.

İlgili haberler:

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER