A3 Haber

TOGG’dan resmi fiyat açıklaması: “Spekülatif haberlere itibar etmeyin”

TOGG’dan resmi fiyat açıklaması: “Spekülatif haberlere itibar etmeyin”

TOGG’dan resmi fiyat açıklaması: “Spekülatif haberlere itibar etmeyin”
Ekim 03
10:29 2022

TOGG’a dair sosyal medya üzerinden yayınlanan fiyat ve ön-sipariş ilanlarının gerçek olmadığı belirtildi.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından yapılan açıklamada son günlerde dolaşıma giren fiyat listeleri ve “ön sipariş-satış kampanyaları” gibi haberlerin gerçeği yansıtmadığı söylendi. TOGG “spekülatif haberlere itibar edilmemesi” gerektiğini kaydetti.

Resmi açıklamalara göre TOGG’un 29 Ekim 2022 tarihinde hem fabrika açılışı yapılması hem de ilk otomobilin banttan inmiş olması bekleniyor. Ancak sosyal medya ve bazı haberlerde TOGG’a ilişkin fiyat ve satış kampanyalarına ilişkin yayılan haberlerin “aslı olmadığı” belirtildi. TOGG, konuya dair sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

TOGG, fiyat listesi, ön sipariş-satış kampanyası, TOGG iş ortağı gibi görünen kişi ve kurumların açıklamasına itibar edilmemesi çağrısında bulundu.

Açıklama şöyle:

  • “Gemlik Kampüsümüzün resmi açılışını gerçekleştireceğimiz 29 Ekim 2022 ve akıllı cihazımızın yollara çıkacağı Mart 2023 tarihi yaklaştıkça Togg’a olan ilgi de artıyor. Bu ilgi ve merakı gururla takip ediyor, markamızla ilgili ticari sır olmaktan çıkan her gelişmeyi düzenli olarak sosyal medya hesaplarımız ve basın bültenlerimiz aracılığıyla duyuruyor, kamuoyunu gelişmelerden haberdar ediyoruz. Özellikle son haftalarda tamamı tahmine ya da varsayıma dayanan beyanlar, şirket temsilcilerimizin ifadelerinin çarpıtılarak yorumlanması ve hayal ürünü iddialar maalesef dikkat çekici biçimde artmıştır.
  • Markamız tarafından açıklanmış gibi gösterilerek; fiyat listesi, ön sipariş, satış kampanyası, kendisini Togg iş ortağı olarak tanıtan üçüncü kişi ve kurumların kamuoyunu yanıltmaya yönelik demeçlerinin, yayın ve ilanlarının arttığını gözlemliyoruz. Hedeflerimize adım adım yaklaştığımız bir dönemde bu tür spekülatif haberlere itibar edilmemesini önemle rica ederiz.
    Togg’un resmi sosyal medya hesaplarında yayınlanmamış Haberler, hangi mecrada yer alırsa alsın gerçekliği şirketimiz tarafından teyit edilmemiş bilgilerdir. Kurumsal sorumluluk ve prensiplerimiz gereği, kamuoyunun bilgisine sunarız. Saygılarımızla.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER