A3 Haber

Binali Yıldırım’dan öğrencilere: İş bulacak mıyız konusuna kafanızı yormayın

Binali Yıldırım’dan öğrencilere: İş bulacak mıyız konusuna kafanızı yormayın

Binali Yıldırım’dan öğrencilere: İş bulacak mıyız konusuna kafanızı yormayın
Ekim 04
20:11 2022

Düzce Üniversitesi 2022-23 Eğitim ve Öğretim Yılı açılışında konuşan Binali Yıldırım, öğrencileri tavsiyelerde bulunurken, “İş bulacak mıyız, bulamayacak mıyız gibi konulara kafanızı yormayın”

AKP Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Binali Yıldırım, Düzce Üniversitesi’nin akademik yılı açılışına katıldı ve ilk dersi verdi. Üniversite tarafından ‘Fahri Doktora’ unvanı verilen Binali Yıldırım, açılış töreninde üniversite öğrencilerine çeşitli tavsiyelerde bulundu. Yıldırım, öğrencilerden mezuniyet sonrası iş imkânlarını düşünmemelerini istedi ve “Mezun olursak ne olacak, nerede iş bulacağız, bulmayacak mıyız, gibi konulara kafanızı yormayın. Nasıl olursa o önünüze gelecek. Şimdiden hiçbir çözümü olmayan konular üzerine kurgu yaparsanız ancak ve ancak enerjinizi azaltırsınız. Moral değerlerinizi azaltırsınız. O yüzden öğrenciliğin gerektirdiği neyse onu dolu dolu yaşamınızı istiyorum” dedi.

“Dünyada bir numarayız”

Türkiye’nin üniversiteye erişim açısından dünyada birinci sırada olduğunu savunan Yıldırım şunları kaydetti:

  • “Yani orta öğretimden üniversiteye geçişte en fazla erişimi sağlayan ülke Türkiye’dir. Bu son 20 yılda bu hale geldi. Bugün 1 milyon civarında mezun var, 1 milyon civarında da üniversitemizde kontenjan var. En güzel tarafı da kız öğrencilerimizin üniversiteye erişimi biz geldiğimizde yüzde 13’tü, bugün itibarıyla yüzde 49’a ulaşmış durumda.”

“Akılları başlarına yeni geliyor”

Türkiye’de kadın hakları konusunda AKP’nin mücadele ettiğini de savunan Binali Yıldırım, “Kadınların hakları, özgürlükleri konusunda yeni akılları başına gelenler bilmelidir ki 20 yıldır biz bu mücadeleyle varız. 28 Şubat dayatmalarının hepimizin hafızasında çok derin izler bıraktığını biliyoruz. Ve insanlık onuruna yakışmayan bu muamele bir daha geri gelmeyecek şekilde tarihe gömülmüştür.”

Hastaneye kaldırıldı

Öte yandan Binali Yıldırım üniversitede düzenlenen törenin ardından kendini rahatsız hissetmesi üzerine üniversite hastanesinde tedavi altına alındı. Burada Binali Yıldırım’a yapılan Covid-19 testinin sonucunun pozitif çıktığını bildirdi.

Yıldırım, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti:

  • “Düzce programımız esnasında gelişen semptomlar sonucu yaptırmış olduğum Covid-19 test sonucum pozitif çıkmıştır. Durumum iyi çok şükür. Doktorlarımızın tavsiyeleriyle tedavime evde devam ederek, bu süreci atlatacağım inşallah. Dua bekler, dua ederiz.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER