A3 Haber

Yozgat’ta doğalgaz patlaması: İki katlı bina çöktü

Yozgat’ta doğalgaz patlaması: İki katlı bina çöktü

Yozgat’ta doğalgaz patlaması: İki katlı bina çöktü
Ekim 05
12:29 2022

Yozgat’ta doğalgaz patlaması sonucu iki katlı ev çöktü. Enkazda kalan anne ve kızı yaralı kurtarıldı.

Yozgat’ın Yerköy ilçesinde doğalgaz patlaması sonucu yıkılan iki katlı evdeki anne ve kızı yaralı kurtarıldı.

Edinilen bilgiye göre, Gültepe Mahallesi Akırmak Caddesi’nde, üç kişilik ailenin oturduğu iki katlı evde patlama oldu. Doğalgaz sızıntısından meydana geldiği belirlenen patlamanın etkisiyle evin çatısı ve üst katı çöktü.

İhbar üzerine olay yerine AFAD, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Baba İhsan Yorulmaz’ın kendi imkanlarıyla enkazdan çıktığı olayda ekipler, yaralı kurtarılan anne Fatma Taşdemir’i Yerköy Devlet Hastanesi’ne sevk etti. Enkazda kalan 4 yaşındaki Aydilge Hamiyet Yorulmaz da AFAD ve itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

Vali Polat: Patlamanın gaz sıkışması kaynaklı olduğunu düşünüyoruz

Olay yerinde incelemede bulunan Yozgat Valisi Ziya Polat, gazetecilere, “Doğalgaz sıkışmasından kaynaklı bir patlama olduğunu düşünüyoruz. Arkadaşlarımız inceliyor. Asıl sebebi raporlardan sonra çıkacaktır. Şükür, herhangi bir can kaybımız yok. Çocuğumuz da az önce çıkarıldı. Allah’a şükür sağlık durumları iyi. Rabbim büyüğünden korusun. Devletimizin tüm kurumları burada, ekiplere teşekkür ediyorum” dedi.

İncelemesinin ardından Yerköy Devlet Hastanesi’nde yaralıları ziyaret eden Polat, “Vatandaşlarımızın sağlık durumu iyi. Annemizi Yozgat’a sevk ettik, çocuğumuzu da biraz önce sevk ettik. Diğer vatandaşımız burada, gözetim altında. Şu an için Allah’ın izniyle iyiler” diye konuştu.

About Author

Cihangir Köroğlu

Cihangir Köroğlu

Related Articles

TÜM HABERLER