A3 Haber

Arazisinde kenevir bulunan AKP’li belediye meclis üyesi, gözaltına alındı

Arazisinde kenevir bulunan AKP’li belediye meclis üyesi, gözaltına alındı

Arazisinde kenevir bulunan AKP’li belediye meclis üyesi, gözaltına alındı
Ekim 07
18:46 2022

Aksaray Eskil ilçesinde Kaputaş Yaylasında jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonda üç kişiye ait olduğu belirlenen; aralarında AKP Eskil Belediye Meclis üyesi Abdullah G.’ye ait olan arazinin de bulunduğu mısır koçanları arasına gizlenmiş 483 kök kenevir bitkisinin, tarla sahiplerinin evinde yapılan aramada ise 10 kilo 300 gram kubar esrar maddesinin ele geçirildiği bildirildi.

Aksaray’da uyuşturucuyla mücadele çerçevesinde yapılan istihbari çalışmalarda Eskil ilçesinde Kaputaş Yaylasında bulunan mısır tarlalarında kenevir bitkisi yetiştirilerek kubar esrar üretimi ve uyuşturucu ticareti yapıldığı tespit edildi. 3 kişiye ait olduğu belirlenen aralarında AKP Eskil Belediye Meclis Üyesi Abdullah G.’ye ait olan arazinin de bulunduğu mısır koçanları arasına gizlenmiş 483 kök kenevir bitkisi, tarla sahiplerinin evinde yapılan aramada ise 10 kilo 300 gram kubar esrar maddesi ele geçirildi.

İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ve Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) dedektifleri tarafından yapılan çalışmada, arazilerde ekim yapan Abdullah G., Dursun Y. ve Tahir Y. isimli şahıslar takibe alındı. Komandolarla birlikte mısır tarlalarında yapılan operasyonda, mısır koçanları arasına gizlenerek yetiştirilmiş 483 kök kenevir bitkisi ele geçirildi. Takibe alınan 3 şahsın evine de operasyon yapan jandarma, 10 kilo 300 gram kubar esrar maddesi ele geçirdi. Operasyonda aralarında bulunan AKP Eskil Belediye Meclis Üyesi Abdullah G. ve iki şüpheli gözaltına alınırken, evlerde yapılan aramalarda ayrıca bir adet av tüfeği, bir adet kurusıkı tabanca ve 11 adet kurusıkı tabanca fişeği ele geçirildi. Operasyonda gözaltına alınan üç şüpheli sorgulanmak üzere İl Jandarma Komutanlığına götürüldü. bir gün göz altında kalan şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı.

About Author

Cihangir Köroğlu

Cihangir Köroğlu

Related Articles

TÜM HABERLER