A3 Haber

Eski AKP’li Ethem Sancak, Beşiktaş Kulübü’nden de ihraç edildi!

Eski AKP’li Ethem Sancak, Beşiktaş Kulübü’nden de ihraç edildi!

Eski AKP’li Ethem Sancak, Beşiktaş Kulübü’nden de ihraç edildi!
Ekim 20
13:03 2022

“Beşiktaş, TMSF’ye düşerse satın alacağım” diyen iş insanı Ethem Sancak hakkında ihraç istemiyle yapılan başvuru sonucu Beşiktaş Disiplin Kurulu tarafından ihraç edildiği öğrenildi. Kurul, söz konusu ifadeleri küçük düşürücü, aşağılayıcı, iftira niteliği taşıyan beyanları BJK topluluğuna zarar verici olarak değerlendirdiğini kaydetti.

İş insanı Ethem Sancak’ın gazeteci Candaş Tolga Işık’ın ‘Az önce konuştum’ programındaki “Beşiktaş, TMSF’ye düşerse satın alacağım” sözleri tartışma yaratmıştı. Beşiktaş Disiplin Kurulu, Sancak hakkında ihraç istemiyle yapılan başvurunun sonuçlandırılmasıyla kulüpten ihraç etti.

Ajansspor’dan Atilla Türker’in haberine göre; Beşiktaş kongre üyelerinden Ahmet Hilmi Yılmaz, 15 Temmuz 2022’de Disiplin Kurulu’na dilekçeyle başvurarak Ethem Sancak’ın ihraç edilmesini talep etti.

Sancak savunma yapmadı

Söz konusu kararda, kurulun Ethem Sancak’tan 13 Eylül 2022’de bir tebligat yaparak, savunmasının istendiği belirtildi.

Kararda, savunma talepli yazı gönderilen Ethem Sancak’ı buna mazeretsiz bir şekilde herhangi bir cevap vermediği vurgulandı. Kararda, Sancak’ın “Beşiktaş bir gün TMSF’ye düşerse, ihaleye girip satın alacağım ve Beşiktaş’ı Asya Ligi’nde şampiyon yapacağım” sözlerinin borsaya kayıtlı kulübün yatırımcılarını etkilediğine dikkat çekildi.

İftira niteliği taşıyan beyanlar

Disiplin kurulu, BJK Tüzüğü’nün 47 / a,c, d ve f bentlerinde yer alan hükümlere aykırı hareket etmesi nedeniyle kulübün tüzel kişiliğine karşı küçük düşürücü, aşağılayıcı, iftira niteliği taşıyan beyanları BJK topluluğuna zarar verici olarak değerlendirildiğini kaydetti.

Kurul nihai kararında şu ifadeleri kullandı:

  • “Şikâyet edilen hakkında yukarıda belirtilen gerekçeler gözetilerek tüzüğümüzün 46 / C maddesi gereğince toplantıya katılan üyelerimizin oy birliğiyle kesin çıkarma cezası verilmesine karar verilmiştir.”

19 Ekim 2022’de verilen karar hem Beşiktaş Yönetim Kurulu Başkanlığı’na hem de Ethem Sancak’a gönderileceği kaydedildi.

Ne olmuştu?

“Az önce konuştum” programına konuk olan Sancak, Candaş Tolga Işık’ın sorularını yanıtlarken konu Beşiktaş’a geldi.

İşte Sancak’ın tartışma yaratan o sözleri:

  • “Tüm kulüplerin borcu inanılmaz seviyede. Bu derneklerle falan yönetilecek bir iş değil artık. endüstriye uygun bir şirketleşme olursa ve bir gün Allah korusun, TMSF’ye düşerse Beşiktaş, ihaleye girip alacağım. Bir konsorsiyum oluşturacağım. Beşiktaş’ı Asya’nın Şampiyonlar Ligi şampiyonu haline getireceğim.”

İlgili haberler:

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER