A3 Haber

Amasra Müessese Müdürü: İstifa için bir şey diyemeyeceğim

Amasra Müessese Müdürü: İstifa için bir şey diyemeyeceğim

Amasra Müessese Müdürü: İstifa için bir şey diyemeyeceğim
Ekim 24
11:28 2022

41 işçinin öldüğü maden katliamına dair Amasra Taşkömürü İşletme Müessese Müdürü Cihat Özdemir’e “İstifa etmeyi düşünüyor musunuz” sorusu yöneltildi. Özdemir, “Şu anda bir şey diyemeyeceğim” dedi.

Bartın Amasra’da Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessese Müdürlüğü’ne bağlı maden ocağında 14 Ekim günü akşam saatlerinde yaşanan maden katliamında 41 işçi öldü. Katliamın üzerinden dokuz gün geçmesine karşın yetkililer görevlerine devam ediyor.

“Yoğunum”

Cumhuriyet’ten Mehmet Oflaz’ın haberine göre Amasra’daki facianın ardından ilk kez konuşan Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürü Kazım Eroğlu, “Ben şu anda toplantı halindeyim. Yoğunum. Teşekkür ederim. Sağ olun” dedi.

Amasra Taşkömürü İşletme Müessese (ATİM) Müdürü Cihat Özdemir ise “Şu anda meşgulüz” diye konuştu. Özdemir, “41 madenci yaşamını yitirdi, istifa etmeyi düşünüyor musunuz” sorumuza ise “Şu anda bir şey diyemeyeceğim. Sağ olun” yanıtını verdi.

Katliamda yaşamını yitiren Rahman Özçelik’in ablası, “Kardeşim 10-15 gün önce ‘Burada gaz kaçağı var’ demiş. ‘Bizi yakında patlatacaklar’ demiş. Nasıl ihmal oldu?”,Şaban Yıldırım’ın eşi, “İhmal var, yüzde 100 ihmal var. ‘Metan gazı var gibi gözüküyor’ diyordu”, Soner Ak’ın eşi, “‘Gaz kokusu çok var’ diyordu, ‘Ama yapacak bir şey yok’ diyordu. Şef, ‘Bize kömür lazım, sizin keyfiniz lazım değil’ demiş” diyerek patlamada ihmal olduğunu belirtmişti.

İlgili haberler:

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER