A3 Haber

Erdoğan, Togg’un ön satışı için tarih verdi

Erdoğan, Togg’un ön satışı için tarih verdi

Erdoğan, Togg’un ön satışı için tarih verdi
Ekim 29
20:16 2022

Togg Gemlik Kampüsü Açılış Töreni’nde konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Togg’u 2023’ün ilk çeyreğinin sonunda yollarımızda göreceğiz” dedi. Erdoğan, “Vatandaşlarımız Togg siparişlerini şubatta başlayacak ön satışla birlikte verebilecekler” ifadelerini kullandı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Togg Gemlik Kampüsü Açılış Töreni’nde konuştu.

Erdoğan, açıklamasında, “Seri üretim bandından indirip huzurlarınıza çıkardığımız ilk araçla 60 yıllık hayalin gerçeğe dönüşüne şahitlik ediyoruz” dedi.

“Togg’un onaylı ilk seri üretim aracını satın alma siparişimi buradan firmamıza tekrar iletiyorum” diyen Erdoğan, “Togg’u 2023’ün ilk çeyreğinin sonunda yollarımızda göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Aracın fiyatı ve ön sipariş tarihi hakkında da konuşan Erdoğan, “Vatandaşlarımız Togg siparişlerini şubatta başlayacak ön satışla birlikte verebilecekler. Önümüzdeki senenin mart ayı sonunda pazara çıkacak ürünün fiyatının bugünden ilanı hem doğru hem de mümkün değildir. Ön satışın başlayacağı şubat ayında Togg’un fiyatı da açıklanacaktır” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Cumhuriyetimizin 99. yılı kutlu olsun. Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ile TBMM’nin tüm mensuplarını rahmetle, şükranla yad ediyorum. Bu anlamlı günde tek yürek olduğumuz tarihi açılışta buluşmamızı nasip eden Rabbime sonsuz hamdü senalar ediyorum.

Millet olmak demek aynı vatanda hür bir şekilde yaşamak, farklılıkları ortak hayallerle birleştirmek, hüzünlerin üstesinden ortak sevinçlerle gelmek, hedeflere ortak çabalarla ulaşmak demektir.

Millet olmak demek tüm bu hasletler üzerinde ortak geleceğe yönelmek demektir. TOGG ülkemizin güçlü yarınları için ortak hayali kurmak için tadını hepimize yaşatan projenin hayalidir. Seri üretim bandından indirip huzurlarınıza çıkardığımız ilk araçla 60 yıllık hayalin gerçeğe dönüşüne şahitlik ediyoruz.

Bir tarafta kırmızı, bir tarafta beyaz. Ne anlama geldiğini herhalde anlıyorsunuz.

“Bunun arkası gelecek”

Şimdi TOGG Avrupa’nın yollarına bütün bu modelleriyle girdiği zaman ciddi manada tutuşacaklar. Ne diyecekler, çılgın Türkler geliyor diyecekler.

İşte Tayfun füzeleri atılmaya başladı. Yunan ne yapmaya başladı, hemen televizyon yayınlarında, gazetelerinde Tayfun onların gündemine girdi. Daha durun bakalım. Daha bunun arkası gelecek.

En başından beri projeyi boğmaya, değersizleştirmeye çalışanlara soruyorum; fabrika nerede diyordunuz, fabrika burada Bursa Gemlik’te. Salgın şartlarına rağmen rekor hızla inşa edilen Togg Gemlik Tesisi, onu da söyleyeyim öğrensinler, 1.2 milyon metrekare arazi üzerinde 230 bin metrekare kapalı alana sahip eser olarak işte burada.

“Siparişimi firmamıza tekrar iletiyorum”

Togg’un onaylı ilk seri üretim aracını satın alma siparişimi buradan firmamıza tekrar iletiyorum. Az önce üretim bandını gezerken farklı renklerdeki otomobilleri gördüm. Her biri ayrı güzel. Alacağımız otomobilin rengine refikam Emine Hanım’la istişare edeceğiz, sonra karar vereceğiz.

Kamu ve özel sektör bankalarına çağrı

Buradan tüm kamu ve özel sektör bankalarımızın yöneticilerine vatandaşımızın Togg’u rahatlıkla satın alabilmesi için ellerini taşın altına koyma çağrısında bulunuyorum.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER