A3 Haber

Soylu, Kılıçdaroğlu’nu böyle tehdit etti: Yarın öbür gün ses kaydı çıkarsa, bir vatansever ses kaydını mahkemeye gönderirse…

Soylu, Kılıçdaroğlu’nu böyle tehdit etti: Yarın öbür gün ses kaydı çıkarsa, bir vatansever ses kaydını mahkemeye gönderirse…

Soylu, Kılıçdaroğlu’nu böyle tehdit etti: Yarın öbür gün ses kaydı çıkarsa, bir vatansever ses kaydını mahkemeye gönderirse…
Kasım 01
14:47 2022

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’deki metamfetamin salgınına dikkat çekerek iktidarı eleştirdiği açıklamasına yanıt veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “ses kaydı” imasında bulundu, detay vermedi. Soylu’nun, ses kaydıyla Kılıçdaroğlu’nu tehdit ettiği yorumları yapıldı. Kılıçdaroğlu, kısa süre önce belediye başkanlarının dinlendiğini söylemişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İletişim Başkanlığı ile AFAD tarafından ortaklaşa düzenlenen “Afet İletişim Çalıştayı”nın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Soylu şunları söyledi:

  • Fethullah Gülen’le görüşmedim dediği görüşmeyi yapıp yapmadığını, bunun tanıkları var. Nerede, ne zaman ve kiminle… Bir diş muayenesinde sen kimle bir araya geldin? Burada o tarihte, ki 15 Temmuz girişimi olmadığı anda sen acaba 15 Temmuz girişiminin mottosu olan cümleyi kullandın mı kullanmadın mı?
  • Büyükelçiler konusunda bir şey söyleyebilirler mi? Yarın öbür gün bunun ses kaydı çıkarsa, bir vatansever bunun ses kaydını mahkemeye gönderirse ne olur? Kılıçdaroğlu bir yalan ve suç makinesidir. Uyuşturucu ticareti suçu karşılıksız kalmayacaktır. Kendi başarısızlığını gölgelemek için yine, yeni, yeniden bir yalana ve iftiraya başvurdu. Peşini bırakmayacağız…

Ne olmuştu?

Kılıçdaroğlu, CHP Yoksulluk Ofisi kurucusu Hacer Foggo’yla dün akşam Türkiye’de kullanımı hızla artan metanfetamine karşı halkı uyardığı bir video yayınlamıştı.

CHP lideri bu videoda Soylu’ya şöyle seslenmişti:

O da fotoromancı ya… Saray da çok iyi biliyor ki bu uyuşturucuları kendileri davet ettiler bu ülkeye. “Paralarınızı getirin, her şeye göz yumacağız” dediler ve göz yumdular. Bunlar onunla bununla poz veren, Breaking Bad Süleyman, ülkenin çocuklarının zehirlenmesine göz yummuştur. Belediye başkanlarımızla da konuştuk gencecik evlatlarımız için mücadele vereceğiz. Bu çetelere, rezil adamlara asla sokaklarımızı teslim etmeyeceğiz.

Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamasının ardından Soylu, İçişleri Bakanlığı’na bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) ve Jandarma Genel Komutanlığı’ndan art arda açıklamalar gelmişti Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu yapılacağı belirtilmişti.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER