A3 Haber

Kılıçdaroğlu hakkında “devletin askeri veya emniyet teşkilatını alenen aşağıladığı” iddiasıyla suç duyurusu

Kılıçdaroğlu hakkında “devletin askeri veya emniyet teşkilatını alenen aşağıladığı” iddiasıyla suç duyurusu

Kılıçdaroğlu hakkında “devletin askeri veya emniyet teşkilatını alenen aşağıladığı” iddiasıyla suç duyurusu
Kasım 02
20:46 2022

Jandarma Genel Komutanlığı, uyuşturucuyla ilgili iddiaları nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında “devletin askeri veya emniyet teşkilatını alenen aşağılamak” suçundan dava açılmasını istedi.

Jandarma Genel Komutanlığı, uyuşturucuyla ilgili açıklamaları nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusu dilekçesinde CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun 31 Ekim’de sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı videoda, kolluk kuvvetlerini hedef alan açıklamalarda bulunduğu belirtildi. Videoda, “gerçeği yansıtmayan, asılsız ve soyut beyanlarla Jandarma Genel Komutanlığının suç ve suçluyla mücadelesinin baltalanmak” istendiği iddia edildi.

Kılıçdaroğlu’nun, Türk Ceza Kanunun 301’inci maddesinde yer alan “Devletin askeri veya emniyet teşkilatını alenen aşağılamak” suçunu işlediği savunulan dilekçede, Kılıçdaroğlu hakkında bu suçtan dava açılması istendi.

Ne olmuştu?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Ekim’de CHP Yoksulluk Ofisi kurucusu Hacer Foggo’yla Türkiye’de kullanımı hızla artan metanfetamine karşı halkı uyardığı bir video yayınlamıştı. Kılıçdaroğlu, “Türkiye’de bir metamfetamin salgını var. Saray’ın düzeni bu salgını besliyor” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya seslenen Kılıçdaroğlu, “Gelelim okul önünde yakaladığınız uyuşturucu satıcısının bacağını kırın diyen namı diğer Fotoroman Süleyman’a. O da fotoromancı ya. Saray da çok iyi biliyor ki bu uyuşturucuları kendileri davet ettiler bu ülkeye. Paralarınızı getirin. Her şeye göz yumacağız dediler. Ve göz yumdular. Bunlar onunla bununla poz veren gençlerin diliyle söyleyeyim. ‘Breaking Bad’ Süleyman ülkenin çocuklarının zehirlenmesine göz yummuştur. Yazıklar olsun onlara. Belediye başkanlarımızla da konuştuk. Bu sokaklarda çocuklarımız için gencecik evlatlarımız için mücadele vereceğiz. Bu çetelere, bu rezil adamlara ne ülkemizi ne de sokaklarımızı asla teslim etmeyeceğiz” ifadelerine yer vermişti.

İlgili haberler:

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER