A3 Haber

Oğlu ilk kez yanıt verdi: Deniz Baykal CHP’den istifa edecek mi?

Oğlu ilk kez yanıt verdi: Deniz Baykal CHP’den istifa edecek mi?

Oğlu ilk kez yanıt verdi: Deniz Baykal CHP’den istifa edecek mi?
Kasım 02
10:30 2022

Kızı Aslı Baykal’ın CHP’den istifasıyla Deniz Baykal’ın istifa edeceği gündeme gelmişti. Baykal’ın oğlu Ataç Baykal, “Babam, kendisi CHP’den istifa etmeyi asla düşünmüyor” dedi.

Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal, geçtiğimiz günlerde “Gördüğüm lüzum üzerine” diyerek sosyal medya hesabından CHP’den istifa ettiğini duyurmuştu. Aslı Baykal’ın istifası sonrası kulislerde Deniz Baykal’ın da istifa edeceği iddiaları dolanmaya başlamıştı. İddialara ilişkin ilk yanıt Baykal’ın oğlu Ataç Baykal’dan geldi.

Bizim TV’ye konuşan Ataç Baykal şunları söyledi: “Babam ile konuştum. Aslı’nın CHP üyeliğinden istifasını kendisi ile konuşmadığını, hatta istifa ettikten sonra haber verdiğini söyledi. Aslı’nın istifası Deniz Baykal ve ailesini bağlayıcı bir görüşün sonucu alınmış bir karar değildir. Babam, kendisi CHP’den istifa etmeyi asla düşünmüyor, herkese de sakın istifa etmeyin diye telkinde bulunuyor. Aslı’nın istifası için babam, ‘Bana bu bildirildi, oturup konuşalım diye önceden sorulmadı’ dedi.”

Ataç Baykal, “Ben Aslı’nın CHP üyesi bile olduğunu bilmiyordum. Bu tartışmalar üzerine üye olduğunu öğrendim. Devlet memuru olmasaydım ben bugün CHP’ye üye olurdum” dedi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER