A3 Haber

Ankara’da beş Afgan’ın cesedi bulundu

Ankara’da beş Afgan’ın cesedi bulundu

Ankara’da beş Afgan’ın cesedi bulundu
Kasım 10
20:03 2022

Ankara’nın Altındağ ilçesinde Afgan uyruklu beş kişi, bir evde bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatılırken; alınan bilgilere göre, yapılan ilk incelemede cesetlerin en az beş günlük olduğu öğrenildi.

Altındağ ilçesine bağlı Örnek Mahallesi’nde oturan Afgan uyruklu kişiden bir süredir haber alamayan yakınları, polise başvurdu. Polis, akşam saatlerinde yakınlarının verdiği adresteki binanın ikinci katında bulunan dairenin kapısını çilingire açtırarak eve girdi. Polis, girdiği evde dört kişinin cesediyle karşılaştı. Evde yapılan araştırmada bir kişinin cesedi de elleri arkadan bağlanmış şekilde bazanın içinde bulundu.

Bunun üzerine olay yerine takviye polis ve sağlık ekipleri çağrıldı, binanın bulunduğu sokakta geniş güvenlik önlemi alındı. Cumhuriyet Savcısı eşliğinde ev ve çevresinde geniş çaplı araştırma başlatıldı. Yapılan ilk incelemede beş kişinin de bıçaklanarak öldürüldüğü belirlendi. Afgan uyruklu olduğu öğrenilen beş kişinin, kimliklerinin belirlenmesi ve olaya ilişkin geniş çaplı soruşturma sürdürülüyor.

Valilikten açıklama

Ankara Valiliği’nden olayla ilgili yapılan açıklamada, “Altındağ ilçemizde bir konutta meydana gelen ve yabancı uyruklu olduğu değerlendirilen beş şahsın ölümüyle sonuçlanan müessif olay, Cumhuriyet Savcılarımızın nezaretinde bütün boyutlarıyla soruşturulmaktadır. Olayın sebebi ve failleri belirlendikçe kamuoyuyla paylaşılacaktır” denildi.

Başsavcılıktan açıklama

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada ise “10.11.2022 günü saat 19.30 sıralarında Altındağ İlçesi Örnek Mahallesinde bulunan bir adrese kendisinden haber alınamayan şahıs ihbarı üzerine gelinmiş, çilingir marifeti ile ikamete girildiğinde yabancı uyruklu olduğu değerlendirilen 5 erkek şahsın kesici alet yarasıyla eks olduğu görülmüştür. Maktullerin açık kimlik bilgilerinin ve bulguların tespitine yönelik çalışmalara Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Nöbetçi Savcısı nezaretinde Adli Tıp Başkanlığı ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğünce devam edilmektedir” denildi. (DHA)

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER