A3 Haber

Yağmur Sarnıç: Polisler beni karakolda taciz etti

Yağmur Sarnıç: Polisler beni karakolda taciz etti

Yağmur Sarnıç: Polisler beni karakolda taciz etti
Kasım 12
09:26 2022

Futbolcu Emre Aşık’ın eski eşi Yağmur Sarnıç, Maltepe Küçükyalı Mahallesi’ndeki 17. Noter’de işlem yaptığı sırada aranması olduğu gerekçesiyle gözaltına alınmıştı.

“Karakolda polislere hakaret ederek zorluk çıkardığı” iddia edilen Sarnıç’ın karakolda polislerce yerde sürüklendiği görüntüler ortaya çıkmıştı.

Instagram hesabından video yayınlayan Sarnıç yaşadıklarını anlattı. Taciz edildiğini belirten Sarnıç, şunları söyledi:

“Serumlarla ayakta duruyorum, şu an konuşmaya bile mecalim yok. Dün vekalet vermek için notere gittim. Aranmam varmış o yüzden memurlar geldi. İfade vermek için karakola gittiğim andan itibaren 5-6 tane memur tarafından kötü muameleye maruz kaldım. Bana taraflı bir şekilde yaklaştılar. Beni yerlerde sürüklediler, 5-6 tane erkek polis benim her yerimi elleyerek taciz ettiler. Bunu söylemek istemezdim, çok utanç verici. Hayatımda ilk defa başıma böyle bir şey geldi. Başka hiçbir kadının başına gelmesini istemiyorum. Darp edildim ama o bana koymadı. Erkek arkadaşımın yanında üstüm açıldı, onun uyarılarına rağmen beni taciz ettiler. Hepsinden şikayetçiyim.

Darp raporu aldım, şikayetçi de oldum. Dizimde ve kafamda izler var. Beni kameraya çektiklerini de biliyorum. Beni çekerken taraflı olduklarını anlamıştım. Taciz nedeniyle şikayetçi olduğum için algı yaratmaya ve kendilerini temize çıkarmaya çalışıyorlar. Kurtulmaya çalışıyorlar ama kurtulamazlar. Görevini layığıyla yapanlara saygım sonsuz. İşkenceye maruz kaldım, taciz edildim. Hiçbir kadının onlar tarafından böyle bir şey yaşamasını istemiyorum. Onlardan şikayetçi olmayayım diye bana psikolojik baskı uyguladılar. Tehdit edildim ama vazgeçmedim.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER