A3 Haber

Kılıçdaroğlu’ndan küçük yatırımcıya “borsa” uyarısı: Bay Kemal onları izliyor

Kılıçdaroğlu’ndan küçük yatırımcıya “borsa” uyarısı: Bay Kemal onları izliyor

Kılıçdaroğlu’ndan küçük yatırımcıya “borsa” uyarısı: Bay Kemal onları izliyor
Kasım 18
18:47 2022

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, borsada bazı şirketlerin küçük yatırıcıları soymak için suç işlediği iddiasında bulundu. Kılıçdaroğlu, “Farkında değiller ama Bay Kemal onları izliyor. Bu işledikleri suçların hesabı sorulacak. Sonra ’emir geldi, yaptım’ demek yok. Benden söylemesi” dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Kilis’te esnafla buluştu. Burada yaptığı konuşmasında borsada bazı şirketlerin küçük yatırıcıları soymak için suç işlediği iddiasında bulunan Kılıçdaroğlu, küçük yatırımcıyı “Avlanan siz olacaksınız diyerek uyardı.

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Doları baskılamak için gece saatlerinde kamu bankaları birbirine dolar-TL al sat yapıyorlar. Her şeyleri suç, her şeyleri sahte. Şimdi benzer bir hareketi borsada da görüyoruz. Belli aracı kurumlar üzerinden bazı şirketlerin değerini bilerek şişiriyorlar. Farkında değiller ama Bay Kemal onları izliyor. Bu işledikleri suçların hesabı sorulacak. Sonra ’emir geldi, yaptım’ demek yok. Benden söylemesi” dedi.

“Küçük yatırımcıyı soymaya hazırlanıyorlar”

Kılıçdaroğlu, küçük yatırımcıyı da uyarmak istediğini belirterek, “Tasarrufunuz enflasyona ezilmesin diye borsaya giriyorsunuz ama asıl yem, bu gördüğünüz şişirilmiş değerlerde. Maalesef avlanan siz olacaksınız. Sizlere şişirilmiş fiyatlarla hisse satılıyor, yabancılar da bu fiyatlardan sürekli hisse satıp payını azaltarak kaçıyor. Uyarıyorum, küçük yatırımcı büyük zarar görecek. Küçük yatırımcıyı soymaya hazırlanıyorlar. SPK ve Borsa yönetimi olup biteni görmüyor mu peki? Görüyor. Zamanı gelince onlar da hesap verecekler, bilerek müdahale etmedikleri için… İzliyorum, biliyorum” ifadelerini kullandı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER