A3 Haber

Konya’da “cin çıkarma seansı”: Göğüs kemikleri kırılmış, boğularak öldürülmüş

Konya’da “cin çıkarma seansı”: Göğüs kemikleri kırılmış, boğularak öldürülmüş

Konya’da “cin çıkarma seansı”: Göğüs kemikleri kırılmış, boğularak öldürülmüş
Kasım 19
14:40 2022

Konya’da kalbi durunca hastaneye kaldırılan 38 yaşındaki Suriyeli Hasen Alluş’un, ailesi tarafından götürüldüğü “cin çıkarma” seansında boğulduğu, göğüs ve boyun kemiklerinde kırıklar oluştuğu ortaya çıktı. Alluş’un ölümüyle ilgili beş yakını ve cin çıkarma seansını yapan 39 yaşındaki İbrahim El Hac Ali gözaltına alındı.

Ereğli ilçesi Ziya Gökalp Mahallesi’nde oturan Suriye uyruklu Hasen Alluş, perşembe günü yakınları tarafından Ereğli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kalbinin durduğu belirlenen Hasen Alluş, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.

Alluş’un yapılan otopsisinde, boynunda boğmaya bağlı izler, boynunda ve kaburgalarında da kırıklar tespit edildi. Bunun üzerine polis, ailesinin ifadesine başvurdu. Ailesi, Alluş’u ölmeden önce “cin çıkarma” için kendi vatandaşları olan İbrahim El Hac Ali’yi eve çağırdıklarını, Ali’nin, içindeki cini çıkarmak için Alluş’un boğazını sıktığını, kalbinin durduğunu anlayınca kalp masajı yaptıklarını, ardından da hastaneye götürdüklerini söyledi.

Polis İbrahim El Hac Ali ile Hasen Alluş’un eşi 37 yaşındaki Hasne A., bacanağı 37 yaşındaki İbrahim El H., eşinin kardeşi 30 yaşındaki Yüsra A. ile çocukları 17 yaşındaki Verde ile 15 yaşındaki Hüseyin A.’yı gözaltına aldı.

Hasen Alluş, otopsisinin ardından Ereğli ilçesinde toprağa verilirken, şüphelilerin sorgularının sürdüğü belirtildi. (DHA)

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER