A3 Haber

MHP’li belediye “Recep Tayyip Erdoğan Caddesi” için 10 milyon harcayacak

MHP’li belediye “Recep Tayyip Erdoğan Caddesi” için 10 milyon harcayacak

MHP’li belediye “Recep Tayyip Erdoğan Caddesi” için 10 milyon harcayacak
Kasım 22
13:21 2022

Kırıkkale’de MHP’li Yahşihan Belediyesi, Recep Tayyip Erdoğan Caddesi’nin yapımı için 9 milyon 848 bin TL harcayacak.

Kırıkkale Yahşihan Belediyesi, Recep Tayyip Erdoğan Caddesi’nin yapımı için 3 Kasım’da ihaleye çıktı.

Adrese teslim ihale usulü olarak bilinen 21/B usulüyle yapılan ihalede tek şirketin teklifi geçerli sayıldı, ihale de o şirkete gitti.

21/b usulü doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen veya yapım tekniği açısından özellik arz eden veya yapı veya can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından ivedilikle yapılması gereken işlerde kullanılması gereken bir usul.

Ancak AKP’li ve MHP’li belediyeler tarafından açık ihale yapmamak için sıklıkla kullanılıyor.

Yahşihan Belediyesi’nin bu usulle düzenlediği, DBN Proje Mühendislik Yapı Gayrimenkul İnşaat A.Ş.’nin kazandığı ihalenin bedeli ise 9 milyon 848 bin 422 TL.

Gider bütçesinin yüzde 12’si caddeye veriliyor

Belediyenin 2021’de bir yıl boyunca toplam gider bütçesi 112 milyon 308 bin TL’ydi. Sadece Recep Tayyip Erdoğan Caddesi’ne harcanacak miktar, bir senedeki giderin neredeyse yüzde 12’sine tekabül ediyor.

Altı ayda tamamlanması planlanan caddeye Recep Tayyip Erdoğan isminin verilme kararı şubat ayı meclis toplantısında verilmişti. Yahşihan Belediyesi, daha önce de MHP lideri Devlet Bahçeli’nin ismini bir sokağa vermişti.

31 Mart 2019’daki yerel seçimlerde MHP ilçede yüzde 50 ile belediye başkanlığını kazanmış, AKP de yüzde 39 oy almıştı. Yani ilçede Cumhur İttifakı’nın oy oranı yüzde 89.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER