A3 Haber

MSB: “Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde yaralanan asker şehit oldu”

MSB: “Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde yaralanan asker şehit oldu”

MSB: “Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde yaralanan asker şehit oldu”
Kasım 28
22:21 2022

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 27 Kasım’da teröristlerce açılan taciz ateşi sonucu yaralanarak hastaneye sevk edilen Piyade Uzman Çavuş Halil İbrahim Yiğit’in yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 27 Kasım 2022 tarihinde, bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz ateşi sonucu yaralanarak hastaneye sevk edilen kahraman silah arkadaşımız P.Uzm.Çvş. Halil İbrahim YİĞİT yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 28 Kasım 2022 tarihinde şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yaşamını yitiren asker için başsağlığı mesajı yayımladı. Akar mesajında, “Kahraman silah arkadaşımız 28 Kasım 2022 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim” ifadelerini kullandı. (DHA)

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER