A3 Haber

Olaylı Göztepe-Altay maçı: Ambulans şoförünün geçmiş paylaşımları ortaya çıktı

Olaylı Göztepe-Altay maçı: Ambulans şoförünün geçmiş paylaşımları ortaya çıktı

Olaylı Göztepe-Altay maçı: Ambulans şoförünün geçmiş paylaşımları ortaya çıktı
Kasım 30
12:05 2022

Göztepe ile Altay arasında oynanan, kalecinin darp edildiği, taraftarların fişeklerle yaralandığı olaylı İzmir derbisinde, Göztepe taraftarlarına atılan sis ve işaret fişeklerini stadyuma sokan ambulans şoförlerinden Anıl Gügercin’in sosyal medya paylaşımları ortaya çıktı. Gügercin’in 7 sene önce paylaştığı bir fotoğrafa, “Sarı kırmızı giyen herkes bir gün ölecek” notunu yazdığı görüldü. Gügercin’in bir diğer fotoğraflı gönderisinde ise duvarda “Ya kupayı kaldırırız ya da dönerleri” ifadeleri yer alıyor.

Göztepe-Altay maçında kullanılan ve bir taraftarın yüzünden ağır şekilde yaralanmasına yol aşan işaret fişeklerini stadyuma sokan ambulans şoförü Anıl Gügercin’in sosyal medya paylaşımları ortaya çıktı.

Spor Toto 1. Lig’de 27 Kasım’da Göztepe ile Altay arasında oynanan İzmir derbisinde, Altay tribünlerinden Göztepeli taraftarlara işaret fişeği atıldı.

Göztepe tribünündeki bir taraftar yüzünden ağır şekilde yaralandı. Hayati tehlikesi bulunmayan taraftar Mehmet Çakır, hastanede tedavi altına alındı.

Aynı maçta, bir Göztepe taraftarı da sahaya girerek, Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç’e korner bayrağının direğiyle vurdu. Saldırgan tutuklanırken, başında 4 cm’lik yarık oluşan Özenç, hastanedeki tedavisinin ardından önceki gün taburcu edildi.

İzmir Valiliği’nin konuya ilişkin yaptığı açıklamada kamera tespit çalışmalarında, aralarında Anıl Gügercin’in de bulunduğu ambulans şoförlerinin, maç günü saat 16.34’te iki sırt çantasıyla misafir tribününün bulunduğu tuvaletlere girdiği ve akabinde yoğun telefon görüşmeleri yaptıklarının görüldüğü belirtildi. Olayla ilgili toplam 21 şahıs gözaltına alındı.

İzmir derbisinde sis ve işaret fişeğini Göztepe stadyumuna sırt çantasıyla sokup misafir takım tuvaletine bırakan özel ambulans şoförü Anıl Gügercin’in, sosyal medya gönderilerinde paylaştığı bir fotoğrafta duvar üzerinde, “Ya kupayı kaldırırız ya da dönerleri” yazısının yer alması dikkat çekti.

Gügercin’in yine bir maç öncesinde elinde fişek tutarken çekilmiş bir fotoğrafını paylaştığı, 7 yıl önceki bir başka gönderisinde ise kendi fotoğrafını, “Sarı kırmızı giyen herkes bir gün ölecek” ifadeleriyle paylaştığı görüldü.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER