A3 Haber

Genç hemşire evinde ölü bulunmuştu: Vücudunda yüksek dozda kas gevşetici çıktı

Genç hemşire evinde ölü bulunmuştu: Vücudunda yüksek dozda kas gevşetici çıktı

Genç hemşire evinde ölü bulunmuştu: Vücudunda yüksek dozda kas gevşetici çıktı
Aralık 02
08:53 2022

Elazığ’da, evinde ölü bulunan 25 yaşındaki hemşire Şevval Gazel Bulut’un, yaklaşık üç hafta önce işinden istifa ettiği, olaydan bir gün önce de arkadaşına damar yolu açtırarak eve gittiği, yapılan otopsisinde ise vücudunda yüksek dozda kas gevşetici olduğu tespit edildi.

Elazığ’da tek başına yaşayan ve Adana’daki ailesini ziyarete gitmek için 29 Kasım’da bilet alan hemşire Şevval Gazel Bulut’tan haber alamayan ailesi, dün sabah saatlerinde arkadaşlarını arayarak durumu bildirdi. Bulut’un Zafran Mahallesi’ndeki evine giden arkadaşları, kapı açılmayınca çilingir çağırdı. Çilingire kapıyı açtıran arkadaşları, eve girdiklerinde Bulut’u kapıya yakın yerde hareketsiz yatarken buldu. İhbar üzerine eve polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Gelen sağlık ekibi, Bulut’un yaşamını yitirdiğini belirledi. Bulut’un cenazesi, otopsi yapılmak üzere çalıştığı hastanenin morguna kaldırıldı.

Yüksek miktarda kas gevşetici

Olaydan bir gün önce arkadaşına damar yolu açtırarak eve gittiği ortaya çıkan Bulut’un yapılan otopsisinde vücuduna aşırı dozda kas gevşetici enjekte ediliği tespit edildi. Bulut’un, çalıştığı Fırat Üniversitesi Hastanesi’nden 22 gün önce istifa ettiği ve üç ay önce de erkek arkadaşından ayrıldığı belirtildi. Yalnız yaşayan ve bir köpeği bulunan Bulut’un depresyona girdiği ve bu nedenle Adana’ya ailesinin yanına gitmek istediği öğrenildi. Hemşire Bulut’un yaklaşık bir hafta gittiği diyetisyendeki görüntüleri de ortaya çıktı. Görüntüde Bulut, tatlı, kola ve cips bağımlılığı olduğunu ve diyete başladığından beri 15 kilo verdiğini söylüyor. Bulut’un “kızım” dediği ve evde yanında bulunan köpeği de, yakınlarına teslim edildi. Bulut’un cenazesi sabah saatlerinde defnedilmek üzere ailesi tarafından Adana’ya götürüldü. (DHA)

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER