A3 Haber

İçişleri: IŞİD’in maliye emiri ile birlikte 18 terörist yakalandı

İçişleri: IŞİD’in maliye emiri ile birlikte 18 terörist yakalandı

İçişleri: IŞİD’in maliye emiri ile birlikte 18 terörist yakalandı
Aralık 04
13:27 2022

İçişleri Bakanlığı, Suriye’nin Cerablus ve Bab bölgelerinde yapılan operasyonlarda terör örgütü IŞİD “maliye emirinin” de aralarında bulunduğu 18 teröristin yakalandığını açıkladı.

İçişleri Bakanlığı, Suriye’nin Cerablus ve Bab bölgelerindeki operasyonlarda terör örgütü IŞİD’in “maliye emirinin” de aralarında bulunduğu 18 teröristin yakalandığını bildirdi.

Bakanlığın açıklamasına göre, Gaziantep İl Jandarma Komutanlığının takip ve koordinesinde Suriye Görev Gücü Cerablus ve El-Bab Jandarma Danışman Komutanlıkları unsurlarınca istihbari çalışmalar yapıldı.

Cerablus ve Bab bölgesinde 3 Aralık’ta gerçekleştirilen operasyonlarda; taban genişletme, propaganda, eleman temini ile istihbarat toplama faaliyetleri yürüten ve aynı zamanda da eylem arayışı içerisinde olduğu değerlendirilen aralarında örgütün sözde maliye emirinin de bulunduğu 13 IŞİD’lı terörist yakalandı.

Aynı gün Münbiç bölgesinden eylem amaçlı Cerablus bölgesine gönderildiği tespit edilen beş PKK/KCK/PYD/YPG terör örgütü mensubu da gözaltına alındı.

Şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramalarda patlamaya hazır 10 kilogram el yapımı bomba düzeneği, dört bomba elektronik devre kartı, kalaşnikof piyade tüfeği, tabanca ve 253 fişek ele geçirildi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER