A3 Haber

Diyarbakır’da kız çocuğuna cinsel istismar iddiası: Mahalleli linç girişiminde bulundu

Diyarbakır’da kız çocuğuna cinsel istismar iddiası: Mahalleli linç girişiminde bulundu

Diyarbakır’da kız çocuğuna cinsel istismar iddiası: Mahalleli linç girişiminde bulundu
Aralık 05
16:09 2022

Diyarbakır’da 10 yaşındaki F.A., isimli Suriyeli kız çocuğuna cinsel istismar girişiminde bulunduğu mahalleli tarafından fark edilen 24 yaşındaki S.Ç., darbedilip polise teslim edildi.

Olay, dün akşam saatlerinde Bağlar ilçesi 5 Nisan Mahallesi’ndeki tek katlı metruk yapıda meydana geldi. İddiaya göre yolda gördüğü Suriyeli F.A. adlı kız çocuğunu, ceviz verip yanında yürüten S.Ç., bulduğu metruk haldeki tek katlı evin içerisine girdi. F.A.’ya cinsel istismar girişiminde bulunan S.Ç.’yi fark eden mahalleli toplanıp yapıya girdi. F.A.’yı kurtaran mahalleli daha sonra S.Ç.’yi dışarıya çıkarıp darbetti.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Mahallenin elinden kurtarılan S.Ç., polis ekiplerince zırhlı araca bindirildi. Gözaltına alınan şüpheli S.Ç.’nin emniyetteki işlemleri sürüyor. F.A. da Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince teslim edildi.

Mahallelilerden Habib Altınsak, dün akşam saatlerinde esnaf arkadaşının iş yerinde oturduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

  • 3-4 kişi bir kişiyi dövüyordu. Ben de ayırmak için geldim. Kız çocuğu da burada yerde oturuyordu. Niye dövdüklerini sordum. Adamın çocuğun üzerini soyduğunu ve bu nedenle onu dövdüklerini söylediler. Kız çocuğunu alıp bakkala götürdük, su verdik. Polisler geldi biz de teslim ettik. Bu metruk yapının bu şekilde durması yanlış bir şeydir. Buraya madde kullananlar geliyor, kötü insanlar geliyor. Burası yıkılırsa daha iyi olur.

Mehmet Selim Dikenyol ise dün akşam sesler üzerine olay yerine geldiğini ifade ederek, “Bu yıkık evin içerisinde çıplak haldeki kızı, 25-30 yaş arasında bir kişi taciz etmiş. Linç girişimine uğramış. Bu yapı çok tehlikeli. Burada herkesin başına her şey gelebilir. Uyuşturucu kullanılır ya da cinayet olur. Yıkılması için yetkilileri bekliyoruz” diye konuştu. (DHA)

 

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER