A3 Haber

Kılıçdaroğlu, Şırnak Barosu’nun eski başkanı Nuşirevan Elçi’yi başdanışman atadı

Kılıçdaroğlu, Şırnak Barosu’nun eski başkanı Nuşirevan Elçi’yi başdanışman atadı

Kılıçdaroğlu, Şırnak Barosu’nun eski başkanı Nuşirevan Elçi’yi başdanışman atadı
Aralık 07
13:19 2022

CHP’ye katılan eski Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi, parti lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanlığına atandı. Elçi, 27 Ekim’de bir grup arkadaşıyla CHP’ye katılmıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi’yi Başdanışman olarak atadı. Kılıçdaroğlu, bir süre önce CHP’ye katılan ve rozet takan Elçi’yi “hukuki ve siyasi” konularda çalışmalar yapmak üzere başdanışman olarak görevlendirdi.

Şerafettin Elçi’nin yeğeni olan Nuşirevan Elçi kimdir?

Av. Nuşirevan Elçi, 1968’de Cizre’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimimi Cizre’de, yüksek öğrenimini ise Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. 1994’te Hür Kürtler platformunda yer aldı. 1996’da amcası olan, Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Şerafettin Elçi’nin genel başkanı olduğu Demokratik Kitle Partisinde yer aldı. 2006’da kurulan KADEP’in kurucuları arasında yer aldı. 1999’da Cizre’de avukatlık mesleğine başladı. 2001-2004 yıllarında Mardin Bölge Barosu başkan yardımcılığı görevini yürüttü. 2004’te Şırnak Barosu’nun kuruluş işlemlerini tamamladı ve 2004-2006 yıllarında Şırnak Barosu başkan yardımcılığı, 2006-2021 yılları arasında Şırnak Baro Başkanlığı görevlerini yürüttü. Evli ve dört çocuk babası. Nuşirevan Elçi, 27 Ekim’de bir grup arkadaşıyla CHP’ye katılmıştı. Elçi’nin rozetini CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu takmıştı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER