A3 Haber

Kılıçdaroğlu’ndan yeni video: Türkiye’de yakalanan mafya liderlerini sıraladı

Kılıçdaroğlu’ndan yeni video: Türkiye’de yakalanan mafya liderlerini sıraladı

Kılıçdaroğlu’ndan yeni video: Türkiye’de yakalanan mafya liderlerini sıraladı
Aralık 08
19:56 2022

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’de yaşayan ve öldürülen mafya ve uyuşturucu baronlarını içeren videoyu “Koca devleti, mafya bozuntularına ve kirli paralarına çamaşırhane yapanların, Allah bin belasını versin” notuyla paylaştı. Videoda AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile bazı kişilerin çektirdiği fotoğraflar da yer aldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’de yakalanan, öldürülen ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile fotoğrafı çıkan mafya ve uyuşturucu baronlarını içeren videoyu sosyal medya hesabından paylaştı.

Kılıçdaroğlu, “Koca devleti, mafya bozuntularına ve kirli paralarına çamaşırhane yapanların, Allah bin belasını versin” notuyla yayınladığı videoda; Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile çekilen fotoğraflar da yer aldı.

Son bölümünde Kılıçdaroğlu’nun, pazartesi günü TBMM Genel Kurulu’nda 2023 yılı bütçesi üzerine yaptığı konuşmanın uyuşturucu ve karaparanın ülkeye girişi ile ilgili kısımı da yer aldı.

Videoda yer alan konuşma şöyle:

“Türkiye son 10 yıldır, Balkanlar’dan Türki Cumhuriyetlerine uzanan bir suç makinesinin küflü dişlilerinin buluşma noktası… Ağustos 2013 Ali Gamidov, Ağustos 2016 Rövşan Caniyev, Ağustos 2020 Lotu Quli, Ekim 2022 Elnur Gasimov…

Kılıçdaroğlu’nun Almanya ziyaretinin tarihi belli oldu

İçişleri Bakanı bu isimlerin Avrupa’nın ve dünyanın en azılı katilleri olduğunu kabul ediyor; fakat Türkiye’de ne aradıklarını, nasıl elleri kollarını sallayarak dolaştıklarını, nasıl gözaltından salıverildiklerini açıklayamıyor. Sadece Azeriler mi? Husumetli iki Sırp mafya grubu da Avrupa’da 60 can aldıktan sonra yaşamak ve hesaplaşmak için Türkiye’yi seçiyor. Interpol ile aranmasına karşın uzun yıllar Türkiye’de yaşayabilen Zeljko Boşanic, iki ay önce hedef olan ve İçişleri Bakanı’nın Balkanların en büyüğü dediği Jovan Vukotiç, siyasiler ile fotoğrafları çıkan Zindaşti’ler, polis katilleri, AVM’lerde çatışan mafya bozuntuları, kirli paralarını aklayanlar, uyuşturucuyu Türkiye üzerinden Avrupa’ya pazarlayanlar…

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER