A3 Haber

Hiranur Vakfı’nın arşivinden de Süleyman Soylu çıktı: CHP’li vekilden “Fotoroman Süleyman” tepkisi

Hiranur Vakfı’nın arşivinden de Süleyman Soylu çıktı: CHP’li vekilden “Fotoroman Süleyman” tepkisi

Hiranur Vakfı’nın arşivinden de Süleyman Soylu çıktı: CHP’li vekilden “Fotoroman Süleyman” tepkisi
Aralık 10
07:52 2022

Türkiye tarikat şeyhinin 6 yaşındaki çocuğunu evlendirmesini ve çocuğa yönelik cinsel istismarı konuşurken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Hiranur Vakfı yöneticileriyle fotoğrafı olduğu ortaya çıktı.

İsmailağa cemaatine bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.’nin 6 yaşından itibaren bir cemaat mensubu ve aynı zamanda komşuları olan Kadir İstekli tarafından sistematik olarak cinsel istismara uğraması gündemdeki yerini koruyor.

Türkiye bu utancı konuşurken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun çocuk istismarıyla gündeme gelen Hiranur Vakfı yöneticileri ile fotoğrafı ortaya çıktı.

“Fotoroman Süleyman yine bildiğiniz gibi”

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, gündemdeki tarikat ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

  • 13 yaşında, 12 yaşında doğum yapan çocukları görmüşüz. O parti, bu parti benim umurumda değil. Benim gördüğüm sapık bir zihniyet. Maalesef ki gizli arazilerde kurdukları binalarda faaliyetler yürütüyorlar. Devleti bunlardan temizlemek zorundayız. Suça karışmış, bu tür pisliğe karışmış midemizi bulandıran bu cemaat ve benzeri vakıflara gereken yapılmalı.
  • Laiklik, laik cumhuriyet çok önemli. Bir kez daha gördük, dinimizi geliştirecek, dinimizi öğretecek tek kurum var. Diyanet, diyaneti kim kurdu? 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkıp bu vatanı kurtaran, Cumhuriyet’, kuran Mustafa Kemal Atatürk kurdu. Neden? Dini geliştirsin, dini dünyaya anlatsın diye. 6 yaşında kızını gelin veren bu tür sapkınların, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla resim çektirsin diye kurmadı Diyaneti. O yüzden geldiğimizde diyanet dinimizle ilgili, camilerle ilgili, eğer çocuklar dini öğrenmek istiyorsa, diyanete bağlı, diyanetin, devletin denetimindeki yerlerde dinini öğrenecek ve bunun önlemini alacağız. Bugün devletle iç içe geçmiş ve devletten beslenen devlete hâkim ve savcı veren, holding gibi yönetilen, kirli cemaatlere yer yok ve olmayacak.

Başarır, sosyal medya hesabından da şu paylaşımı yaptı:

Hiranur Vakfı’nın fotoğraf arşivinden Süleyman Soylu çıktı!

Fotoroman Süleyman yine bildiğiniz gibi.

Vakıf paylaştı

Vakfın internet sitesi ve sosyal medya hesaplarında yer alan bilgilerde de İçişleri Bakanı Soylu’nun 23 Mayıs 2017’de Hiranur Vakfı Kurumsal İletişim Birimi’ni makamında ziyaret ettiği paylaşıldı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER