A3 Haber

HDP’den asgari ücret önerisi: Net 12 bin 500 lira

HDP’den asgari ücret önerisi: Net 12 bin 500 lira

HDP’den asgari ücret önerisi: Net 12 bin 500 lira
Aralık 12
14:38 2022

HDP’li Serpil Kemalbay Pekgözegü, asgari ücret için 12 bin 500 lira önerisinde bulundu.Asgari ücretin seçimlere yönelik propaganda malzemesi haline dönüştürüldüğünü söyleyen Pekgözegü, bunu bütçe görüşmelerinde yaşanan tartışmalarda gördüklerini belirtti.

Pekgözegü, Türkiye’nin bir “asgari ücretliler ülkesi” olduğunu, bu yüzden asgari ücret tartışmalarının çok ciddi önem kazandığını kaydetti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in, asgari ücreti belirlemek için bir anket çalışması yaptıklarını söylediğini anımsatan Pekgözegü, “Zaten sendikaların, sendikalara üye olan işçilerin sayısı sınırlı sayıda. O sendikaların bile sesini duymak istemeyen Vedat Bilgin, anket yaparak aslında sarayın dehlizlerinde çoktan belirlenmiş olan asgari ücret rakamının algısını yaratmaya, toplumu bu rakamlara alıştırmaya çalışıyor” diye konuştu

Meclis’te düzenlediği basın toplantısında konuşan Pekgözegü, Hiranur Vakfı’yla gündeme gelen altı yaşındaki çocuğun tecavüze uğraması skandalıyla ilgili, “Kınıyorlar, aklıyorlar ve cezasızlık politikası uyguluyorlar. Biz de onlara aklamayın ve yargılayın diyoruz” değerlendirmesini yaptı.

İlgili haberler

 

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER