A3 Haber

“MİT’e memur olarak alacağız” vaadiyle cinsel istismar: İki okul müdürüne tutuklama talebi

“MİT’e memur olarak alacağız” vaadiyle cinsel istismar: İki okul müdürüne tutuklama talebi

“MİT’e memur olarak alacağız” vaadiyle cinsel istismar: İki okul müdürüne tutuklama talebi
Aralık 15
11:33 2022

Konya’da, lise öğrencisi 17 yaşındaki G.A.’ya, elektrik ustası 35 yaşındaki Ahmet Mandal’ın cinsel istismarda bulunduğu olayda, iki okul müdürü hakkında tutuklama talebinde bulunuldu. Ailenin avukatı Mehmet Onur Güleç, G.A.’yı derslerinde başarılı olduğu için “Seni Milli İstihbarat Teşkilatı’na memur olarak alacağız” vaadiyle kandırıp şüpheliyle tanıştıran kendi okulunun müdürü H.A. ve odasında G.A. ile Mandal’ın dini nikahı kıyılan başka okulun kadın müdürü A.S.K.’nin de tutuklanması için Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu.

Kentteki bir lisenin müdürü H.A., kasım ayı başında son sınıf öğrencisi olan G.A. adlı kızı, derslerinde başarılı olduğu için “Seni Milli İstihbarat Teşkilatı’na memur olarak alacağız” diye kandırarak evli ve üç çocuk babası Ahmet Mandal ile tanıştırdı. Mandal, iddiaya göre G.A.’ya sistematik olarak cinsel istismarda bulundu. G.A.’nın ailesinin şikayeti üzerine kendisini “MİT mensubu” olarak tanıtan elektrik ustası Ahmet Mandal, gözaltına alınıp 25 Kasım günü “çocuğun cinsel istismarı” suçundan tutuklandı.

Okul müdürleri hakkında tutuklama talebi

G.A.’nın ailesinin avukatı Mehmet Onur Güleç, dosyada adı geçen diğer şüphelilerin tutuklanması yönünde Cumhuriyet Başsavcılığı’na talepte bulunduklarını söyledi. G.A.’nın kendi okul müdürü H.A. ile odasında G.A. ile Mandal’ın dini nikahı kıyılan başka okulun kadın müdürü A.S.K.’nin de tutuklanması gerektiğini belirten Güleç, “Söz konusu olayla ilgili olarak Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma devam etmektedir. Dosyada gizlilik kararı da halen sürüyor. Biz açığa alınan okulun müdürleri ve dosyada adı geçen şüpheliler yönünden de tutuklanma kararı verilmesini talep ettik. Olaydaki suçluların en ağır cezayı alması için yoğun bir mesai vermekteyiz” dedi.

Okula yeni müdür atandı

Bu arada, açığa alınan okul müdürlerinden H.A.’nın yerine yeni bir müdür atandığı öğrenildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevlendirilen müfettişlerin idari soruşturma kapsamında H.A. ile A.S.K. hakkında araştırmalarını sürdürdükleri belirtildi. (DHA)

 

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER