A3 Haber

Karamollaoğlu’ndan Erdoğan’a: İsrail rahatsız oluyor diye Gazze’ye gidemiyor

Karamollaoğlu’ndan Erdoğan’a: İsrail rahatsız oluyor diye Gazze’ye gidemiyor

Karamollaoğlu’ndan Erdoğan’a: İsrail rahatsız oluyor diye Gazze’ye gidemiyor
Aralık 29
13:49 2022

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, partisinin haftalık basın toplantısında konuştu. Karamollaoğlu, konuşmasında iktidarın ekonomi politikalarını eleştirirken, “Erdoğan’ın, Milli Görüş gömleğini çıkarıp yerine siyonistlerin ona takdim ettiği gömleği giydi” şeklinde konuştu. Saadet Partisi lideri, Erdoğan’ın İsrail’in rahatsızlık duyduğu sebebiyle Gazze’ye gidemediğini söyledi.

Karamollaoğlu, ilk olarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Milli Görüş gömleğini üzerinden çıkardığını dile getirdi. Bununla birlikte Erdoğan’ın Gazze’ye gitmemesinin sebebinin ise İsrail hükümetinin bunu istemesi olduğu kaydetti.

Karamollaoğlu, bunların haricinde iktidarın ekonomi politikalarına da değindi. AKP iktidara geldiğinden bu yana ekonomi verilerini açıklayan Karamollaoğlu, Türkiey’nin yüzde 70’inin AKP’den ümidini kestiğini ifade etti.

Karamollaoğlu’nun cümlelerinin satırbaşları şöyle:

 • Erdoğan, iktidara gelirken büyük Ortadoğu projesinin eş başkanı olduğunu söylemişti. Eminim ki bunun ne olduğunu bilmiyordu. Irak müdahalesine verdiği sözü tutmak için Sayın Cumhurbaşkanı bütün kuralları o dönemde çiğnedi. Bizim limanlarımızı, havalimanlarımızı, Amerika’nın, İngiltere’nin Fransa’nın silahlarına açtılar.
 • Amerika’dan Türkiye’ye gelirken Irak müdahalesine verdiği sözü tutmak için bütün kaide ve kuralları Sayın Cumhurbaşkanı o dönem de çiğnedi.
 • Beyaz Saray’a bugün sayın Cumhurbaşkanı gidemiyor. Ama yasaklıyken poz vermişti.
 • Adalete bugün her kısımda müdahale ediliyor. Fethullah Gülen ekibiyle iş birliği yaptı Sayın Cumhurbaşkanı. FETÖ’cü dediği ekibi kendi inşa etti. Kozmik odaya kadar girdiler.
 • Bugün ülkemizde adaletten bahsetmek, mümkün değil. Erdoğan, Milli Görüş gömleğini çıkarıp yerine siyonistlerin ona takdim ettiği gömleği giydi.
 • Sadece kendilerine sadakat gösterenlere iyi davrandılar. Bundan dolayı problemleri irdeleyemiyorlar. Bunun için de çözemiyorlar. Maalesef, bir bataklığın için sürükleniyorlar. Adalet, rafa kaldırıldı. Bütün mahkemeler iktidarın etkisi altına girdi. Bir insan birden bire sıfırdan başlayıp, Anayasa Mahkemesi Üyeliği’ne bile çıkarılabiliyor.
 • Kutuplaşma ortamı doğruldu. Benden yana mısın değil misin? Bundan dolayı AK Parti’nin ülkemizin problemlerini çözme olasılığı tamamen ortadan kalktı.
 • 2023 yılında yapılacak seçimlerde bu iktidarın tekrar seçimleri kazanma ihtimali yok. Sandıklara müdahale etme cesareti gösterirseniz, bilmiyorum bu ülkeyi nereye kadar götürürseniz. Bu ülkenin yüzde 70’i AK Parti’den ümidi kesti.
 • Biz ekonominin nasıl işlenmesi, hangi masraflardan vazgeçileceğini biliyoruz. Türkiye, yeni yola girmek zorunda. Doğru karar verdiğiniz takdirde, ekonomi de düzelir, geçim sıkıntısı da ortadan kalkar. “İşsizlik yok” diyorlar, 12 milyon insana yardım yapıyorlar.
 • İktidarın bu ekonomiyi düzeltme imkanı yok, çünkü kafa yapısı değişmedi. Cumhurbaşkanı şehir içinde bile bir yere gittiğinde en az 100 araç kullanıyor. Yurt dışına giderken en az 5-6 uçak kullanıyor. Washington da buna musamma göstermediği için New York’ta kalıyor.
 • Irak’ı biz katlettik. 1 buçuk milyon kişi katledenlere sayın Cumhurbaşkanı dua etti. Suriye’yi darmadağın etti. Bunlar olmasaydı bu bölgede huzur olurdu.
 • Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Gazze’ye gidemiyor. Çünkü İsrail bundan rahatsızlık duyuyor. Osmanlı, Topkapı’dayken dünyaya hükmediyordu. Borç aldıktan sonra çöktü ve tarihe karıştı. Bugünkü saraylar borçla inşa edildi.
 • Her yerde Amerikan üssü var. ABD, Ege Denizi ve Doğu Akdeniz’e yerleşmiş durumda. Çok dolaşmakla problem çözülür diye bir kural yok.
 • AK Parti’nin 2022 yılı için ön gördüğü enflasyon, 65’ti, ama maalesef bugün yüzde 84’e çıktı. Tarafsız kurumların yaptığı rakamlar ise üç haneli.
 • KKM’nin hazineye yükü 91 milyar lirayı geçti. Müjde dedikleri bu model kabusa dönüştü. Dış ticaret açığı; yüzde 153 arttı. Cari açık 43 buçuk milyar seviyesine çıktı. Konut fiyatları yüzde 89 arttı. Erdoğan’ın başlangıçta devlet arazilerini ve konutlarını sattığı için kaynak elde etmişti. O sebeple 2017 yılın Türkiye dünyanın en büyük ekonomilerinden birine girdi,. Arttıracağını söyledi. Am Türkiye 21. sıraya geriledi.
 • Enflasyon tek haneli rakamlara indirilecekti. Yüzde 10,43 seviyesindeyken bugün yüzde 84,4 noktasına çıktı.
 • Seçime altı ay kala Karadeniz’de bulduğumuz doğal gaz 30 yıl bizi besleyecekmiş. Bundan önce bulduklarımızın önemi yok. Birçok yerde gaz bulduk, petrol bulduk. Ama Türkiye’de bunlar tarihe karıştı. Sakın ola gaza gelmeyin. Bu bütün ülkenin felaketi olur kanaatindeyiz.
 • Biz tek adam rejimin ülkemize fayda sağlamadığını gördük. Parlamenter sisteme geçme kadarı aldık.
 • Birbiri ile uzlaşması zor gözüken altı parti bir araya gelip bu ülkenin geleceğiniz sağlam bir temele oturtabilmek için iş birliğine girdiler. “Uzlaşamaz” diyorlardı ama biz uzlaştık. Son çalışmamızı da Önümüzdeki toplantıya müteakiben paylaşacağız.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER