A3 Haber

Türkiye’yi ayağa kaldıran seri eş katili: 38 yılda üç kadını öldürdü

Türkiye’yi ayağa kaldıran seri eş katili: 38 yılda üç kadını öldürdü

Türkiye’yi ayağa kaldıran seri eş katili: 38 yılda üç kadını öldürdü
Ocak 01
10:25 2023

Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde, 58 yaşındaki Necati Akpınar bir ay önce dini nikahla birlikte yaşamaya başladığı Mutlu Menekşe’yi başına sert bir cisimle vurarak öldürdüğü suçlamasıyla gözaltına alınıp tutuklandı. Akpınar’ın ilk eşini 38 yıl önce bıçakla, ikinci eşini 19 yıl önce ütüyle öldürdüğü ortaya çıktı.

Olay, 30 Aralık saat 15.00 sıralarında Saruhanlı İstasyon Mahallesi’nde meydana geldi. Bağ direği imalatı yapan Necati Akpınar, işletmesinin hemen bitişiğindeki evinde bir ay önce dini nikahla yaşamaya başladığı Mutlu Menekşe ile bilinmeyen bir nedenle tartıştı. Çıkan kavgada  Akpınar, iddiaya göre, sert bir cisimle başından yaraladığı Menekşe’yi öldürdü. Havanın kararmasını bekleyen Akpınar, evine 30 metre mesafedeki metruk binanın girişinde çukur kazdı. Cesedi seyyar bağ direği aracıyla metruk eve taşıyan Akpınar, gömdüğü kadının üzerini toprakla örttü. Olayın yaşandığı sıralarda sesleri duyan çevredekilerin ihbarı üzerine, bölgeye gelen polis ekipleri, 21.00 sıralarında metruk evde geniş çaplı araştırma başlattı. Yapılan araştırmada polis, çukurda kadın cesedine ulaştı.

Başında darp izi bulunan ve öldürüldüğü anlaşılan kadının cesedi, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderilirken, dini nikahla birlikte yaşadığı Necati Akpınar gözaltına alındı. İfade işlemleri sonrası adliyeye sevk edilen Akpınar tutuklandı.

Mutlu Menekşe’nin cesedinin İzmir Adli Tıp Kurumu’ndaki incelemenin ardından memleketi Afyonkarahisar’da toprağa verileceği öğrenildi. Mutlu Menekşe’den geriye ölmeden önce kurumak için ipe astığı giysileri kalırken, olay yerinde ise cesedin kokusunu engellemek için çok koyulmuş çok sayıda kireç torbası bulundu. Ayrıca Akpınar’ın otomobili önünde görüntülü olarak evlenme ilanı verdiği, kendisine zengin görünümü vererek kandırdığı kadınlara tehdit ettiği yönünde hakkında çok sayıda şikayet bulunduğu öğrenildi.

İfadesi ortaya çıktı

Sorgusunda suçlamaları kabul etmeyen Necati Akpınar, ifadesinde, akşam evine gittiğinde Mutlu Menekşe’yi ölü bulduğunu, daha önce cinayet işlediği için kimsenin kendisine inanmayacağını düşündüğü için durumu polise bildirmediğini ve bu nedenle cesedi gömdüğünü söyledi öğrenildi.

Şartlı tahliye edilmiş

Necati Akpınar’ın 1984 yılında ilk eşi Emine Akpınar’ı bıçaklayarak, 2003 yılında ise ikinci eşi Fatma Akpınar’ı ütüyle yakarak öldürdüğü ortaya çıktı. Akpınar’ın iki yıl önce Covid-19 tedbirleri kapsamında şartlı tahliye edildiği, yaklaşık bir ay önce de Mutlu Menekşe ile dini nikahlı yaşadığı öğrenildi. (DHA)

About Author

Serdar

Serdar

Related Articles

TÜM HABERLER