A3 Haber

Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na TSK tepkisi: Bu hakaret kabul edilemez, yok sayıyoruz

Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na TSK tepkisi: Bu hakaret kabul edilemez, yok sayıyoruz

Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na TSK tepkisi: Bu hakaret kabul edilemez, yok sayıyoruz
Ocak 12
12:09 2023

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sahil Güvenlik Komutanlığı 2022 Yılı Değerlendirme Toplantısı’nda gerçekleştirdiği konuşmada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı alkışlayan komutanlara tepki gösterdiği açıklamasını “hakaret” olarak değerlendirdi. Soylu, “Ana muhalefet partisi genel başkanının Türk Silahlı Kuvvetleri komuta kademesine yaptığı hakaret milletimizi, bizleri incitmiştir. Bu hakaret kabul edilemezdir” dedi.

 

Soylu, şunları kaydetti:

“Dönem dönem farklı olaylarla karşılaşılıyor olabilir. Bu farklı olaylar bizi rotamızdan ve çizgimizden asla gri döndürmeyecektir. En son ana muhalefet partisi genel başkanının Türk Silahlı Kuvvetleri komuta kademesine yaptığı hakaret hakikaten milletimizi incitmiştir, bizleri incitmiştir. Ve şanlı Türk Silahlı Kuvvetlerimize yapılan bu hakaret kabul edilemezdir. Ya kişisel bir ruh sağlığı problemi vardır ya da obüslerin ortaya koyduğu gelişmişlikten ve TSK’nın envanterine girmesinden kaynaklanan bir nevi hazımsızlığın sözlüğü vardır.

Bu kadar açık ve nettir. Bizim ordumuz şanlı bir ordudur. Ve bugün dünyanın dört bir yanında ay yıldızlı bayrağımızı tarihimizi bütün geleneklerimizi hem TSK’nın şanına, görev bilinci ve anlayışına, hem de Türk milletinin ahlak ve karakterine göre yürütmektedir. Onun için burada bu değerlendirmeleri kabul etmiyoruz. Yok sayıyoruz. Milletimizin sevgilisi olan TSK’ya yapılan bu değerlendirmeleri yapanların kendilerine aynen iade ediyoruz.”

CHP lideri Kılıçdaroğlu ne demişti?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün Sakarya Tank Palet fabrikasındaki Yeni Nesil Fırtına Obüsleri Teslimat Töreni’nde yaptığı açıklamaların askerler tarafından alkışlanmasını sert sözlerle eleştirmişti. Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısındaki konuşmasında, “Dün beni siyasal olarak eleştirirken askerlere kendisini alkışlatır oldu. Askerlerin alkışlaması inanın şahsen hiç umurumda değil ama devlet açısında büyük bir çürümüşlüğün göstergedir. Askerin beni alkışlamasını asla istemem böyle bir niyetim de yoktur. Ama yalan dolan söyleyeni eğer bir asker alkışlıyorsa devletin çürüdüğünü orada görüyoruz. Etrafınıza, siyaset koridorlarında kariyer devşiren askerler koyarsanız, elinizde bol yıldızlı bol apoletli orta doğu üniformaları kalır. Unutmayın ki bol bol apoletli orta doğu askerleri savaşlardan cephelerden kaçtılar. Kariyerist kafadan asla ama asla hayır gelmez. Onun için komuta kademesi haddini bilsin. Siyaset askerin işi değildir. Siyaset askerin işi değildir, herkes haddini bilecek. Siyaset mi yapmak istiyorlar, çıkarsınlar o kutsal üniformayı hizalansınlar Erdoğan’ın yanına. Perinçek’e de takılsınlar. Erdoğan artık o dünyaların adamı. Beraber olsunlar” ifadelerini kullanmıştı.

About Author

Serdar

Serdar

Related Articles

TÜM HABERLER