A3 Haber

Peker’in danışmanı Emre Olur yeniden tutuklandı: Dün tahliye edilmişti

Peker’in danışmanı Emre Olur yeniden tutuklandı: Dün tahliye edilmişti

Peker’in danışmanı Emre Olur yeniden tutuklandı: Dün tahliye edilmişti
Ocak 26
10:37 2023

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur ile ilgili gelişme yaşandı. Peker’in avukatı Ersan Barkın, dün tahliye edilen Emre Olur’un yeniden tutuklandığını ifade etti.

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur’un yeniden tutuklandığı bildirildi.

Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesindeki ilk duruşmada Emre Olur, Sedat Peker’i yardımsever ve milliyetçi biri olarak tanıdığını, kendisine sempati beslediğini belirterek, “Hiçbir dönemde kendisinden talimat almadım. Ben Türkiye’ye geldiğim gün savcılık makamında örgüt üyeliğinden sevk edildim. Sonra iddianame hazırlandı. Sonra ben haberim olmadığı yaralamanın baş aktörü oldum” demişti.

Ara kararını açıklayan heyet, tutuklu sanık Olur hakkında yurt dışına çıkış yasağı getirerek tahliyesine hükmetmişti. Mahkeme heyeti, dosyayı yine aynı mahkemede görülen “Reis Sedat Peker Suç Örgütü” dosyası ile birleştirilmesine karar vermişti.

Dün tahliyesine karar verilen Emre Olur ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, Emre Olur’un yeniden tutuklandığını ifade etti.

Twitter hesabından açıklama yapan Barkın, “E. Olur tutukluluğunun hukuki izahını yapamam ama gelişmeyi paylaşayım: Duruşma savcısı tahliye istedi. Mahkeme tahliyeye karar verdi. Başsavcı vekili itiraz etti. Mahkeme itirazı reddetti. Başsavcı vekili, üst numaralı Ağır C.M’ye itiraz etti. Kabul edildi. E. Olur, tutuklu” ifadelerini kullandı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER